Franz Ferdinand přicházejí s druhým singlem z připravované desky

Franz Ferdinand | Zdroj: Charm Music

Skotská indie rocková skupina Franz Ferdinand v únoru vydá své páté studiové album, na které láká fanoušky už druhým singlem. Novou desku kapela přiveze za dva měsíce i do Prahy.

Franz Ferdinand jsou v plné síle, přestože v kapele došlo k jedné změně. Kytarista Nick McCarthy loni skupinu opustil, aby měl více času na rodinu, a nahradil ho Julian Corrie. Doplnil tak stálou sestavu, složenou z Alexe Kapranose, Boba Hardyho a Paula Thomsona.

Nové album Always Ascending vyjde v pátek 9. února a kapela na něj láká už druhým singlem – Feel The Love Go. Celou desku produkoval Philippe Zdar.

„Chtěli jsme, aby ta deska nezněla jako něco z toho, co jsme už někdy nahráli,“ tvrdí skupina a první skladba alba v éteru jim dala za pravdu.

Album se míchalo v Philippově studiu Motorbass v Paříži, nahrálo se během dvou týdnů ve studiu RAK a skladby na něj vznikaly během minulého roku na západě Skotska.

„Bydleli jsme společně na jednom místě. My a pes. Bylo to opuštěné místo, a to jsme přesně potřebovali. My jsme nedělali jenom LP. My jsme vytvářeli kapelu, sound, vesmír. Začali jsme od nuly. Bez jakéhokoli očekávání. Bylo to osvobozující. Od nuly jsme si vytvořili nový vesmír, který můžeme nyní zabydlet.“ řekl Alex, zpěvák skupiny.

Nejen novou desku přijede skupina představit i Praze, a to 9. března, kdy zavítá do Fora Karlín. Vstupenky v ceně 990 Kč jsou v prodeji v sítích TicketPro a GoOut.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.