Green Day jsou zpět, nové album vyjde už na podzim

Green Day | Zdroj: facebook.com/GreenDay

Pop-punkoví velikáni Green Day hlásí návrat. Do světa vypouští nový singl a ohlašují vydání nového alba, které vyjde už na podzim.

Po dlouhých 4 letech hlásí kalifornští punkáči Green Day návrat na scénu. Zvěsti o tom, že kapela něco chystá přitom kolovaly už nějakou dobu, vše se ale potvrdilo až když kapela oznámila premiéru nového singlu Bang Bang.

Spolu s novým singlem Green Day oficiálně potvrdili i vydání nového alba, které ponese název Revolution Radio (jak již dříve napovídaly tajemné hashtagy #rev #red) a vyjde 9. října pod žáštitou Reprise Records. Předobjednávky jsou již nyní možné na oficiálních stránkách kapely.

Zatím poslední album kapely !TRÉ! vyšlo v roce 2012 jako součást trilogie zahrnující také alba !UNO! a !DOS!, která nesklidila velký komerční úspěch, což bylo z části zapříčiněno nástupem frontmana kapely Billie Joe Armstronga na odvykačku. Poté se fanoušci dočkali nového materiálu ještě v roce 2014 v podobě alba Demolicious, které bylo vydáno v limitovaném množství ku příležitosti Records Store Day a obsahovalo demoverze z nahrávání trilogie včetně jednoho dříve nezveřejněného songu.

Nové album podle slov kapely bude znamenat návrat k punkovým kořenům. Sám Billie Joe si na nový rok 2016 vzal předsevzetí, že navždy zničí pojem pop-punk. Podle pilotního singlu to vypadá, že se opravdu máme na co těšit. Rychlé tempo, chytlavá melodie a provokativní text je přesně to, co mají lidé na Green Day rádi.

 


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...