Iggy Pop právě vydal desku Post Pop Depression

Iggy Pop | Zdroj: tisková zpráva

Kmotr punku Iggy Pop dnes vydal své v pořadí sedmnácté sólové album s názvem Post Pop Depression. To již zanedlouho živě představí i českému publiku.

Skoro sedmdesátiletý bouřlivák spojil na nové desce síly s kytaristou Joshuou Hommem a klávesákem Deanem Fertitem z kalifornských Queens of The Stone Age, přičemž první jmenovaný se postaral i o produkci samotného alba. Za bicí pak Iggy Pop posadil bubeníka kapely Arctic Monkeys, Matta Helderse a v tomto složení došlo pod hlavičkou Universal Music k nahrání devíti skladeb, jenž Post Pop Depression tvoří.

Podle samotného Popa, který se v hudební branži angažuje již přes 50 let, jsou písně z letošní desky jedny z nejlepších, jaké kdy napsal. „Chtěl jsem být volný. Abych mohl být volný, potřeboval jsem zapomenout. K zapomenutí jsem potřeboval hudbu,“ okomentoval zpěvák své nové album. Post Pop Depression by potom mělo navazovat na jeho další příběhová alba, Lust For Life a The Idiot, jenž se stala součástí jeho dnes již legendárního berlínského období.

Kapela koncem měsíce vyrazí na podporu desky i na celosvětovou tour, mezi jejímiž zastávkami nebude chybět ani Česká republika. U nás se Iggy Pop spolu s Post Pop Depression představí přesně 25. 6. na Výstavišti v pražských Holešovicích, kam dorazí v rámci vůbec prvního ročníku festivalu Metronome.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.