Jake Bugg vydává své druhé album

Jake Bugg | Zdroj: facebook.com

Devatenáctiletý hitmaker z Nottinghamu, který loni zazářil eponymním debutovým albem, je zpět. Novou desku, vycházející pod labelem Universal Music, spatří Evropa už 18. listopadu!

Britský zpěvák a skladatel Jake Bugg, vlastním jménem Jacob Edwin Kennedy, je bezpochyby jedním z největších objevů posledního roku. Mluvit se o něm začalo především díky singlu Lightning Bolt, který hraje i prestižní česká hitparáda IFPI. Jake se těší i pochvale kritiků, kteří nad jeho songy spokojeně pomlaskávají dokonce i v rodné Anglii.

Proto není divu, že je jeho druhá studiovka jedním z nejočekávanějších titulů letošního podzimu. Deska Shangri La vznikla pod dozorem renomovaného producenta Ricka Rubina, který má na svědomí například i desky Red Hot Chili Peppers, Linkin Park či nové album Justina Timberlakea. Natáčela se v létě v Malibu a je na ní celkem dvanáct skladeb. Pilotní singl What Doesn’t Kill You střídá další pecka Slumville Sunrise, která v těchto dnech vstupuje do evropského éteru. Úspěch slaví Jake i na zaoceánském trhu. V Americe mělo vyjít nové album až v lednu příštího roku, ale jelikož fanoušci beznadějně vykoupili celé turné, bylo i tam vydání desky urychleno.

Nenechte si Jakea ujít naživo! Už 1. prosince si u nás odbude svou premiéru, a to nikde jinde než v pražském Lucerna Music Baru. Jako support vystoupí americké alternativní duo Honeyhoney.


Napište komentář

Kateřina Blažková
O Kateřina Blažková 13 Článků
Miluju hudbu, svoji kapelu, koncerty, design, styl a dělat věci, co mají smysl. Nesnášim vstávání, studený nohy, autobus č. 107, trsátkožrouta, kolu z mekáče, špatný zvukaře, účtování vody, pondělky, zamotaný kabely, uklízení a vánoce bez sněhu. Jsem na last.fm, bandzone a instagramu pod nickem rooferska.