Kalifornští R5 představí v Praze nové album

R5 | Zdroj: oficiální FB kapely

Před šesti lety je znal málokdo. Muzikantská parta z Kalifornie, která si říká R5, má ale v současné době plnou pozornost hudebních kritiků. Čeští fanoušci je budou moci osobně ohodnotit už v září.

Sourozenecká čtveřice Riker, Rocky, Ross a Rydel a jejich kamarád Ellington Ratliff to spolu po muzikantské stránce táhnou už od roku 2009. Mluvit se o nich ale začalo až o čtyři roky později, kdy vydali debutové album Louder, s nímž odstartovali svou kariéru naplno.

„Chtěli jsme vytvořit album, které si opravdu užijete,” říká Rydel a Ratliff dodává: „Album, které vás nabije a které budete moct poslouchat od rána do večera.”  A skutečně, deska je vystřelila do hvězdných výšin mezi pop-rockovými kapelami. Díky tomu už zažili takové úspěchy jako například hraní pro šestnáctitisícové publikum, nebo vystoupení na festivalu Wango po boku Shakiry nebo OneRepublic.

První polovina července se pro R5 ponese ve znamení velkých očekávání, protože je čeká vydání druhé desky s názvem Sometime Last Night. A současně s jejím vydáním vyjedou i na evropské turné, kdy jednou ze zastávek bude pražský Lucerna Music Bar. Takže plán pro jejich fanoušky je na 29. září více než jasný.

Předprodej vstupenek se nezadržitelně blíží. Už 12. června v 10 hodin si je budete moci odklikat na webech GoOut a Ticketpro, anebo se pro ně zastavit osobně na pokladně Lucerna Music Baru za cenu 590 korun.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.