Kanadská alternativní písničkářka Tess Parks zazpívá v Kasárnách Karlín

Tess Parks | Zdroj: Instagram

Tess Parks je talentovaná písničkářka z kanadského Toronta, která ve své hudbě citlivě kombinuje alternativní cítění se svou láskou k psychedelické hudbě 60. let.

Sama Tess Parks však přiznává mnoho vlivů, které na ni v životě zapůsobily. Už od dětství má ráda šedesátkové klasiky v duchu The Beatles, The Rolling Stones či Boba Dylana, později k nim přidala ještě Nirvanu, My Bloody Valentine a hlavně Oasis s jejich albovým milníkem (What’s the Story) Morning Glory.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Od The Beatles po Queen aneb Když filmem zní hity vaší oblíbené kapely

Již na střední škole psala poezii a k hudbě ji to táhlo velmi silně. V sedmnácti odcestovala do Londýna studovat fotografii, školu však nedokončila, vrátila se do Kanady a začala se hudbě věnovat opravdu naplno. Při poslechu jejího hypnotického lo-fi se přímo nabízí příměr k Janis Joplin nebo Patti Smith. Dnes má za sebou debutovou desku Blood Hot, loňské eponymní album a zatím poslední přírůstek do diskografie jménem I Declare Nothing. Dlouhodobě spolupracuje s multiinstrumentalistou Antonem Newcombem známým z kapely The Brian Jonestown Massacre.

Tess Parks vystoupí již 12. dubna v pražských Kasárnách Karlín. Vstupenky jsou k dostání v síti GoOut.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 387 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky