Kdo ovládl letošní ceny Grammy?

Bruno Mars | Foto: Kai Z Feng

Letos se již po šedesáté rozdávala jedna z nejvýznamnějších hudebních ocenění na světě – ceny Grammy. Národní akademie hudebního umění a věd ve Spojených státech ověnčila umělce ve 110 kategoriích. Podívejte se, kteří to byli.

Jubilejní ročník se 28. ledna 2018 konal s dvěma malými změnami. Po čtrnácti letech, kdy se předávací ceremonie odehrávala v kalifornském Los Angeles, se událost přesunula do proslulé new yorské haly Madison Square Garden. Také se kvůli chystaným zimním olympijským hrám posunula o dva týdny dopředu. Večerem provázel moderátor populární televizní show, James Corden.

Ač byl nejvícekrát (celkem osmkrát) nominován rapper Jay-Z, nepodařilo se mu získat ani jednu cenu. Zato Bruno Mars, který do New Yorku přijel s „pouhými“ šesti nominacemi, zaznamenal  mnohem větší úspěch. Se svým albem 24K Magic proměnil úplně všechny, tím pádem si krom řadových ocenění za nejlepší R&B album, nejlepší R&B píseň a nejlepší R&B vystoupení odnesl i tři ze čtyř nejvýznamnějších – nahrávku (za 24 Magic), píseň (za That’s What I Like) a album roku (za již zmíněné 24K Magic)!

Čtvrtou nejdůležitější cenu – za nováčka roku – získala mladá kanadská zpěvačka Alessia Cara, známá pro své hity Here, Scars To Your Beautiful a spolupráce na Stay v produkci Zedd nebo skladbě 1-800-273-8255 s rapperem LogicKhalidem, kterou během večera předvedla trojice živě.

Ani Kendrick Lamar neodešel s prázdnou. Nominován byl celkem sedmkrát a krom dvou cen, které si uzmul již zmíněný Mars, vybojoval všechny ostatní – píseň HUMBLE. byla oceněna za nejlepší hudební videoklip, rapové vystoupení a rapovou skladbu, za Loyalty společně s Rihannou převzali cenu za nejlepší rapové/zpívané vystoupení a deska DAMN., ze které oba dva tracky pochází, se nyní může pyšnit titulem rapové album roku.

Ceremonii provázelo množství hudebních vystoupení, zahájena byla právě Lamarem a dále se během večera krom spousty jiných objevili Luis Fonsi a Daddy Yankee se svým megahitem Despacito, DJ Khaled, Rihanna a Bryson Tiller zvedli tempo svou skladbou Wild Thoughts a ukázal se i Elton John, který s pomocí Miley Cyrus zahrál nezapomenutelnou Tiny Dancer.

Úplný seznam výherců naleznete na oficiálních stránkách cen.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.