Lenka Dusilová vydává svůj první živý záznam

Lenka Dusilová, Fléda 2018 | Foto: Viktória Váhovská, MonsterMusic

Již od 90. let patří Lenka Dusilová k nejvíce ceněným českým zpěvačkám. Nyní vydává svůj vůbec první živý záznam – fanoušci si tedy mohou vychutnat sílu její skladby Seven II se vším všudy.

Samotný motiv písně Seven vznikl již v roce 2005 v San Franciscu, kdy Lenka Dusilová připravovala desku Mezi světy. Ta následujícího roku získala ocenění Anděl 2006 v kategorii Nejlepší rocková deska. Sama autorka pak získala cenu v kategorii Nejlepší zpěvačka. Lenka však tuto skladbu považuje za stále živou a dále se vyvíjející, proto je nyní vydaná pod názvem Seven II jako její vůbec první oficiální živý záznam. Umělkyně je mimo svého jedinečného uměleckého cítění na území alternativy a ambientu známá taktéž experimentováním při koncertech a používáním loop machine.

Společné koncerty s Ivou Bittovou a Monikou Načevou byly natolik úspěšné (vyprodané byly zpravidla v rámci několika hodin), že se tyto tři umělkyně rozhodly v listopadu turné zopakovat a navíc přidat i další koncerty – dohromady jich bude sedm.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 409 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky