Metallica poctí na novém albu Lemmyho

Lemmy z Motörhead | Zdroj: facebook.com/officiallemmy

Vydání nového alba Metallicy je na spadnutí a po zveřejnění druhého videoklipu přichází ještě jedno odhalení. Jedna ze skladeb, které se na desce objeví, totiž bude věnována památce loni zesnulého Lemmyho Kilmistera.

Konkrétně se bude jednat o píseň Murder One, pojmenovanou podle Lemmyho speciálního basového komba, jenž na vystoupeních Motörhead používal. S tou můžeme počítat na očekávaném albu Hardwired… To Self-Destruct.

„Motörhead mají spoustu společného s tím, že tady dnes jako Metallica existujeme. Ale samotný Lemmy pro nás byl entita, jakási otcovská figura, hodně nám pomohl. Ničeho se nebál, byl to charakter, byl sám sebou a my to všichni respektovali. Dělal co miloval až do poslední chvíle. A ať už jste kdokoli, jak se tímhle nedá inspirovat? dodal k nové skladbě James Hetfield, frontman kapely.

Cesty Motörhead a Metallicy se přitom zkřížily mnohokrát. Nejenže Metallica dlouhodobě uvádí britské trio jako svou největší inspiraci, ale dokonce spolu s Lemmym několikrát vystoupili a obě skupiny si navzájem ‘zcoverovaly’ několik songů.

Nové album Hardwired… To Self-Destruct vyjde už 18. listopadu letošního roku, tedy osm let po vydání zatím posledního Death Magnetic. Již nyní je venku dvojice singlů, a to Hardwired a Moth Into Flame, z nichž druhý jmenovaný vyšel teprve před pár dny a můžete si ho poslechnout ve videu pod textem.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.