Mig 21 přišli s novým albem Džus noci a chystají se na podzimní turné

Mig 21 - Lucerna Music Bar open air | Foto: Martin Bambušek, MonsterMusic

Po sedmi letech vydala česká skupina Mig 21 novou studiovou desku, jež nese název Džus noci. Fanoušci se k této příležitosti dočkají i koncertního turné, které vypukne v říjnu.

Páté album Mig 21 obsahuje nejen čerstvé písně, ale i starší a posluchačům známe songy jako Svoboda není levná věc nebo Těsně vedle sebe. „Čtyři písně jsme měli hotové už před tím pandemickým časem, ale těch zbylých osm věcí vznikalo v atmosféře, kdy nešlo koncertovat, kdy jsme si nemohli být jisti, jestli se nám ten team kolem kapely nerozutíká někam za jistějším výdělkem, kdy se člověk probudil a věděl, že jediné, co ho drží nad vodou je, že má rozdělanou písničku a kdyby neměl, tak by se nejspíš uchlastal k smrti,” popisuje vznik desky Jiří Macháček.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Nejočekávanější desky podzimu? Dočkáme se novinek od umělců jako ABBA, Ed Sheeran nebo Lil Nas X

Album tak nakonec tvoří dvanáct skladeb a podílelo se na ní několik hostujících umělců jako Matěj Ruppert nebo Erika Stárková. Džus noci vyšlo chvíli před začátkem turné, které odstartuje vystoupením ve Svitavách 8. října a skončí tradičním pražským trojkoncertem v Lucerna music Baru 25. listopadu.

Turné Podzim 2021
8. října – Svitavy
9. října – Třebíč
15. října – Valašské Meziříčí
16. října – Krnov
22. října – Plzeň
23. října – Hořovice
29. října – Olomouc
6. listopadu – Karlovy Vary KARLOVY VARY
10. listopadu – Brno
11. listopadu – Brno
12. listopadu – Liberec
19. listopadu – Pardubice
20. listopadu – Ostrava
23. listopadu – Praha
24. listopadu – Praha
25. listopadu – Praha


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 243 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz