Mighty Sounds nejsou jen o hudbě, ale i o bohatém doprovodném programu

Mighty Sounds | Zdroj: archiv festivalu

Za týden touto dobou už budou na letišti Čapův dvůr řádit kapely z celého světa. Festival Mighty Sounds otevře své brány v pátek ve 14 hodin a tím odstartuje třídenní párty ve znamení ska, reggae, punku rock’n’rollu a dalších žánrů.

Jelikož se stále koná mistrovství světa ve fotbale (v sobotu proběhne boj o třetí pozici a v neděli proběhne finále), mnoho milovníků tohoto sportu by se stěží rozhodovalo, zda zajít na fotbal do hospody, nebo zůstat v areálu na kapelách. Pořadatelé proto do Čápova dvora přidají i LED obrazovky, na kterých se bude mistrovství promítat živě.

Jako každý rok zde bude i divadelní stage, která bude plná různých scének, ať už v podobě delších vystoupení, nebo jednotlivých skečů. Výborné kapely v Táboře doplní i originální doprovodný program, v jehož rámci si návštěvníci budou moci už tradičně zahrát turnaj ve fotbale, nohejbale či exotické hry kubb a mlokky. Letos tyto klasiky doplní i novinky jako trampolína a bumperball, což je zápas ve fotbale, který hráči odehrávají v nafouknutých koulích, podobným těm na zorbing. Po loňském úspěchu bude opět u u-rampy, na které bude možnost shlédnout bikové a skatové vystoupení, skimboardová dráha, kde si lidé ve volné chvilce budou moci vyzkoušet, jak funguje surf.

Do Mighty Sounds 2014 zbývá už jen necelý týden; pro některé nedočkavce to bude jeden z nejdelších týdnů za celý rok, proto také davy lidí přijedou do stanového městečka už ve čtvrtek odpoledne, aby si zabrali místo dle své představy, seznámili se s okolím a řádně zapařili. Ve čtvrtek ve stanovém městečku bývá také hudební doprovod – dva roky nazpět to byla výborná kapela, která si pak střihla ještě jedno oficiální vstoupení v areálu, loni to byl DJ set plný drum’n’bassu a dubstepu. Kdo ví, co si na nás pořadatelé vymyslí pro tento ročník. Jistota je jedna, o zábavu nebude nouze.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.