Mirai zopakují koncerty pro auta. Věří, že to bude naposledy

Mirai - koncert pro auta, Dolní oblast Vítkovice, 2020 | Foto: Martin Bambušek, MonsterMusic

Kapela Mirai se po roce vrátí s autokoncerty – tentokrát však přiveze svoji show kromě Ostravy a Brna taky do Prahy. Loňská atmosféra byla nepřenositelná a Mirai slibují, že letos bude ještě lepší a hlavně naposledy, kdy autokoncerty spolu s diváky zažijí. Kapacita návštěvnosti bude omezená.

Věříme, že tyhle koncerty jsou pro nás poslední, které pro auta odehrajeme. Ten formát je skvělý a v rámci všech současných omezení geniální, jak si zahrát naživo. Věříme, že v červenci se už uvidíme, jak jsme byli zvyklí. I proto chceme koncerty pro auta ještě jednou prožít. Je to nejspíš naposledy v životě, kdy něco takového organizujeme. Je s tím milionkrát více práce, ale stojí to vážně za to. Těžko se to popisuje, ale to propojení mezi námi a lidmi v autech prostě funguje a myslím, že zažít to aspoň jednou v životě za to stojí. Přijeďte, tahle rozlučku v autech se už opakovat nebude,” zve za celou kapelu Mirai Navrátil.

Čtěte také: Kapela Mirai probudila festivalový areál Dolní oblasti Vítkovice

Letos kapela svoji show přiveze také do Prahy. Pódium je oproti normálnímu koncertu hodně vysoko a všechno musí být o dost větší, aby viděla i auta z dálky. Na místo jede víc kamiónů techniky. Pro nás je to zážitek a věřím, že i pro všechny zúčastněné,” těší se kapela a vzpomíná, že loni měla slzy na krajíčku, když se všech tisíc aut roztroubilo a rozblikalo. Ta synergie funguje. My to sázíme do lidí a ti se oproti klasickému koncertu nebojí projevit, protože jsou ve svém autě mezi svými lidmi a zapojí se úplně všichni. Měli jsem z toho loni husinu.”

Už před časem kapela avizovala, že vydání třetího studiového alba je v plánu na letošní podzim. Nahrávací práce se blíží k závěru a Mirai v rámci autokoncertů představí první singl.

Mirai – Koncert pro auta 2

04. června 2021 – Ostrava, Dolní oblast Vítkovice
09. června 2021 – Praha, Letiště Letňany
12. června 2021 – Brno, fotbalový stadion Za Lužánkami


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.