MR. BIG na rozlučkové tour zahrají i v pražském Roxy

Mr. Big | Zdroj: facebook.com/mrbigmusic

Jedna ze světových jedniček melodického žánru jménem pop-metal vyráží na turné na rozloučenou. Skupina MR. BIG se rozhodla ukončit svou činnost po té, co roku 2018 bubeník Pat Torpey prohrál boj s Parkinsonovou chorobou. Na The BIG Finish tour bude uctěna památka tohoto muzikanta stejně jako tvůrčí dráhy celé kapely.

Počátky kapely MR. BIG sahají na konec 80. let, kdy ze sólové skupiny Davida Lee Rotha odešel muzikant Billy Sheenan. Tento střelec, mnohými nazývaný “baskytarový Van Halen”, stál hlavně o větší tvůrčí svobodu. Pomohla mu s ní spolupráce s Paulem Gilbertem, bývalým kytaristou kapely Racer X, a dále se zpěvákem Ericem Martinem, jenž měl právě za sebou první (a tak trochu obskurní) fázi své pěvecké dráhy. Toto trio od počátku doplňoval bubeník Pat Torpey, který roku 2018 po boji s krutou a neúprosnou Parkinsonovou chorobou odešel z kapely jako první do věčných lovišť. Bez tohoto muzikanta byla sestava nepředstavitelná, a tak mu kapela vzdá poctu přinejmenším nadcházející koncertní šňůrou.

Čtěte také: Rock im Park 2024: Neděle s Queens of the Stone Age nebo Enter Shikari

MR. BIG připomenou své velké hity plné citlivé melodiky i rockové dravosti i v pražském klubu Roxy na Starém Městě. Stane se tak již ve středu 7. srpna 2024. Vstupenky jsou k mání ve službě GoOut a také na stránkách společnosti Obscure Promotion.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 412 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky