Nastražte uši, The Killers vydali nové album Imploding The Mirage

The Killers | Zdroj: facebook.com

Celosvětově známí indie zabijáci The Killers po třech letech vydávají nové studiové album. Mluví se o něm jako o nejvelkolepějším albu skupiny. Ta navíc příští rok zahraje i na tuzemském multižánrovém festivalu Colours of Ostrava.

Nejnovější počin The Killers vznikal mezi horami v Utahu, kam se frontman Brandon Flowers přestěhoval s celou svou rodinou poté, co jeho manželka Tana trpěla post-traumatickou chorobou. Právě ona v těchto místech vyrůstala. Sám zpěvák zde objevil dlouho hledaný klid, který v něm rozbouřil i novou vlnu inspirace pro skládání hudby.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Policejní honičky, týrání  a žhářství aneb 6 umělců s kriminální historií

„Někdo mluví o jednorožci, který vchází do místnosti, nebo o blesku, který udeří, když skládáte hudbu. A na tomto nahrávání jsem měl takové pocity a běhal mi mráz po zádech, když jsme naší novou hudbu poslouchali,“ říká Flowers o novém albu Imploding the Mirage. „Jsou to chvíle, kdy se opravdu napojíte na vesmír a já vím, že mám štěstí, že jsem se ho tolikrát zúčastnil.“

Právě tato řadová deska dle samotných slov členů je tou nejkooperativnější. Největší podíl na psaní textů má Brandon Flowers společně s bubeníkem Ronniem Vannuccim Jr.. Posléze oba oslovili hned dva producenty, a to Shawna Everetta a Jonathana Redo.

Čtěte také: Písničkář Láska představil debutové Desku plnou načekaných kontrastů

Pilotní nahrávka My Own Soul’s Warning, která i s videoklipem byla vydána již před měsícem se opírá o již charakteristický rukopis The Killers. Nechybí popový nádech s celkovou roztančenou náladou, kde jsou kvality kapely znázorňovány od prvního do posledního taktu.

Album bylo vydáno 21. srpna. Můžete si ho tedy poslechnout už rovnou teď, třeba na Spotify.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 360 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.