Nekonvenční “Tidal Wave” vznikne, když John Wolfhooker naladí Bena Cristovaa na rockovou vlnu

John Wolfhooker a Ben Cristovao | Foto: Pavla Hartmanová

Celá takhle hudební spolupráce vznikla náhodou. Začala v momentě, kdy Filip Vlček z John Wolfhooker složil skladbu Omaga, se kterou Ben Cristovao pojede reprezentovat Českou republiku na Eurovizi do Rotterdamu, a skončila, když si ho kluci z John Wolfhooker přizvali na feat k nejnovějšímu Tidal Wave. Rozhodně není pochyb o tom, že se jedná o překvapení letošního jara.

„Protože se s Benem znal, pozvali jsme ho do studia a pustili mu rozpracované songy,“ vzpomíná na počátky vzniku skladby frontman John Wolfhooker Martin Čupka. „Dost rychle jsem se pro song nadchnul, pak pro mě bylo jednoduché střelit svoji část,“ vysvětluje Ben. Následná produkce probíhala kompletně v rukách kapely ve studiu Pidgeon Records, a to pod vedením kytaristy Ronyho Janečka.

Čtěte také: Znovuzrození kapely Dolls in the Factory symbolizuje rozmanité EP Phoenix

Zároveň se skladbou vyšel taky povedený videoklip ve spolupráci s O2 od režiséra Honzy Stracha. „Oceňujeme odvahu, kterou O2 našlo a vzalo si za svůj kampaňový song takovouto rockovou věc. Kéž by víc značek přemýšlelo tímhle směrem. V Čechách je hodně talentů, které by si to zasloužily,“ uzavírá za kapelu Filip Vlček. Samotné natáčení bylo náročné. Na první místo kluci staví třicetiminutové zakopání Filipa do hromady studeného písku a v těsném závěsu se drží nekonečné opakování společných záběrů v hale. Výsledek však stojí za to.

Podtrženo sečteno, spojením moderního rocku kapely John Wolfhooker se specifickým projevem Bena Cristovaa vznikla poměrně nekonvenční a nadčasová časovaná bomba se světovým potenciálem. Tidal Wave je po hudební i vizuální stránce nepopiratelný masterpiece v kontextu české muziky.


Napište komentář