Od grunge a metalu k uklidňujícímu electro-popu, to je kapela Aquilo

Aquilo | Foto: Joyce Jude

Kapela Aquilo už je na scéně několik let, své debutové album ale vydala teprve na začátku minulého roku. Za pár dní jej představí i v pražském Futurum Music Baru při své první návštěvě České republiky.

Tom Higham a Ben Fletcher, mladé a sympatické duo vystupující jako Aquilo, byli sousedi v anglickém městečku Silverdale. Oba se věnovali hudbě zvlášť, a dokonce několikrát vystupovali na stejných koncertních akcích, jen s jinými kapelami. Ty byli paradoxně mnohem tvrdšího rázu než to, k čemu se pak dopracovali společně. To nastalo poté, kdy Ben Fletcher nahrál na SoundCloud něco ze své vlastní akustické tvorby a Toma Highama to natolik zaujalo, že začali tvořit hudbu společně.

Aquilo sice vydali první desku Silhouette až loni, publikum ale zaujali už v roce 2013 singly You There a Calling Me. Kromě toho si stihli střihnout i nějakou tu spolupráci s jinými interprety. Například populární DJ Madeon s nimi nahrál song Innocence, který se objevil na jeho albu Adventure.

Své melancholické tóny doplňují elektronickými prvky, většinou však nechávají dominovat harmonické melodie piana a uklidňujících vokálů. Aquilo, kteří mimochodem vynikají i skvělými klipy, vydali navíc teprve před pár dny nový singl, Silent Movies. Ten spolu s albem Silhouette a samozřejmě i další jejich tvorbou představí příští pátek, 16. března v klubu Futurum v Praze. Lístky lze zakoupit v sítích Ticketportal, TicketPro a GoOut.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz