Pětice britských DJs roztančí Churchillovo šapitó

Ed Rush | zdroj: facebook.com

Festival Rock for Churchill už šestnáct let vévodí poslednímu srpnovému víkendu, ani letos tomu nebude jinak. K hvězdám, jako jsou Asian Dub Foundation, Archive, Selah Sue, Royal Republic či Babylon Circus, se přidává pětice britských DJs, která se chystá rozjet pořádnou párty v tanečním šapitó.

Mezi potvrzené hudebníky na festivalu Rock for Churchill patří Ed Rush, který stál u zrodu drum&bass a značně ho ovlivňoval, v čemž pokračuje i nadále – díky svým nápadům dokáže měnit zajeté koleje tohoto stylu. Další hvězdou taneční stage je DJ Far Too Loud, který je jednou nejvýznamnějších postav electro&breaks scény poslední doby. Tento DJ je vítěz Breakspoll Awards, autor hitovek Start The Party, You Know The Sound a remixů pro The Prodigy nebo Lilly Allen.

Mezi další lákadla pro milovníky elektronické hudby patří projekt Tantrum Desire. Duo Jay Faleye a Devin Smith si na mainstreamové drum&bassové scéně získalo respekt především za hymnu Reach, která přes noc zaznamenala milion zhlédnutí na YouTube, stala se jedním z nejhranějších singlů na scéně a vyšplhala na první místo žebříčků Beatport, Trackitdown a D&B Arena. Na konci června vychází Tantrum Desire nová deska Diversified, takže se můžeme těšit na svěží set plný nových pecek.

Na electro stagi se ještě ukáže A.Skillz se svým mixem funky, soul, hip hopu, breakbeatu, drum&bassu, dubstepu a celé to doplňuje skvělým scratchem. Vystoupí zde i legenda dub music, Mad Professor, který se podepsal pod velký rozmach dubu v Británii. Tím však dozajista seznam DJs na tanečním pódiu nekončí a bude se nadále rozšiřovat i o česká jména.

Lístky na Rock for Churchill můžete zakoupit do konce června za 700 korun plus poplatky. Do 12. června můžete využít i skupinové slevy, a to 5 plus 1 lístek zdarma, či 10 + 2. Rock for Churchill je již několik let výbornou tečkou za festivalovou sezónou a každý, kdo zde už byl, by si klidně i vsadil, že letos tomu nebude jinak!

 


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.