Program Bažant Pohody doplňují skotští Travis a zpěvačka Kelis

Travis | Zdroj: facebook.com

Travis, jedna z nejúspěšnějších skotských skupin, doplňuje obsáhlý program slovenského festivalu Bažant Pohoda, který se bude konat od 10. do 12. července. Glasgowská čtveřice muzikantů, která má na kontě sedm studiových alb a dvě prvenství v prestižní anketě Brit Awards, je známá velkou spoustou chytlavých, melodických skladeb. Dalším přírůstkem je americká soulová zpěvačka Kelis.

Travis do Trenčína zavítají s novinkou Where You Stand, která spatřila světlo světa v srpnu minulého roku. Od recenzentů si odnesla samá pozitivní hodnocení, a tak se můžeme vedle nestárnoucích hitů Sing, Why Does It Always Rain On Me?, Side či Flowers In The Window těšit také na nášup nových písniček.

Hudební minulost kapely je opravdu bohatá a její curriculum vitae čítá velké množství položek. Na kontě mají Travis sedm dlouhohrajících alb, z nichž dvě – The Man Who (1999) a The Invisible Band (2001) – se uhnízdily na první příčce UK Albums Chart. Dlužno dodat, že ani ostatní desky k tomu neměly daleko. Pět singlů se umístilo v top desítce a samotná kapela dvakrát zvítězila v anketě Brit Awards coby nejlepší kapela. Dodejme, že pánové prodali celosvětově přes osm miliónů desek.

Travis měli v areálu trenčínského letiště vystoupit už v roce 2009. Tehdy však akci postihla tragédie v podobě zříceného stanu a koncert byl spolu s dalšími zrušen a festival předčasně ukončen. Pět let poté jsou Travis zpátky, určitě se máme na co těšit.

Další lahůdkou, která doplňuje program festivalu, je americká r’n’b/soulová zpěvačka Kelis. Ta vydala za sedmnáct let v hudební branži šest studiových alb a byla svého času označována za jednu z nejlepších zpěvaček žánru. Její deska Tasty z roku 2003 s hity Milkshake a Trick Me ji masově proslavila i v našich končinách. Kelis má také na kontě jedno ocenění Brit Awards, k tomu také Q Award a NME Award, vše z přelomu tisíciletí.

Tento týden vyšlo Kelis u respektovaného labelu Ninja Tune nové album Food, jež vzdává hold černošské hudbě Ameriky, především funky a soulu. Deska s příznačným názvem nedostala své jméno náhodou – Kelis je vášnivou kuchařkou a dokonce má svou vlastní řadu omáček. Její sexy pohyby a třeba i nějaký ten crazy účes či kostým, které jsou pro ni tolik typické, si budete moc prohlédnout naživo v červenci.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).