Rock For People oznámil další kapelu – německý fenomén Kraftklub

Kraftklub | Foto: Facebook.com

Královéhradecký hudební festival Rock For People rozšířil svůj lineup o další jméno. A to o německou formaci Kraftklub, která se žánrově pohybuje mezi indie popem a rapem.

Němčina má pro styl, který Kraftklub hrají, vlastní slovo; sprachgesang, což znamená polomluvený a polozpívaný projev. Tím Kraftklub odkazují až k tradicím německého kabaretu. Kapela vznikla v roce 2009 a za tu dobu toho stihla opravdu hodně. Získala si srdce fanoušků doma v Německu a stala se tam skutečným fenoménem. U nás se Kraftklub skvěle předvedli, když loni vyprodali Lucerna Music Bar v Praze.

Rock For People, který se bude konat 4. až 6. července, oznámil již řadu jmen. K těm největším patří prozatím například Evanescence, Foster the People, Cage the Elephant nebo Die Antwoord.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.