Rockové hvězdy uctí památku Michaela Jacksona

Michael Jackson | Zdroj: facebook.com

Jsou to již více než čtyři roky od doby, co byl americký zpěvák, tanečník a takzvaný král popu Michael Jackson nalezen mrtvý ve svém bytě v Los Angeles. Jeho fenomenální tvorbu připomene několik rockových a metalových hvězd na kompilaci Thriller: A Metal Tribute to Michael Jackson, která vyjde 22. října.

Michael Joseph Jackson byl velmi uznávaným americkým zpěvákem a skladatelem, jenž proslul jak svými písněmi, tak svou originální taneční choreografií. Písničky Billie Jean či Beat It jsou dodnes velkými hity. Nejen těmito skladbami z alba Thriller se Michael Jackson zasadil o nejprodávanější desku všech dob. Právě proto je nazýván králem popu a platí za nejslavnější popovou hvězdu 20. století.

Svou kariéru odstartoval v rodinném kruhu, kdy počátkem 60. let začal se svými sourozenci vystupovat ve skupině The Jackson 5. Jakmile však Michael v roce 1969 prorazili s prvním LP albem, odstartoval svou hvězdnou sólovou kariéru.

První vlastní desku vydal v roce 1979 pod názvem Off the Wall. Za Michaelovou okamžitou slávou stojí mimo jiné i producent této desky Quincy Jones. O tři roky později vydal Jackson zmiňované nejúspěšnější album Thriller. K titulní písni nejdříve natočil videoklip, který měnil dosud dané normy videoklipů jako takových. Později, na výroční show společnosti Motown, předvedl originální a jedinečný tanec moonwalk k písni Bille Jean. Následovalo album Bad, které je na žebříčku nejprodávanějších alb všech dob hned za Thrillerem.

Michael Jackson a Slash
Michael Jackson a Slash

Za svůj život získal Jackson 13 cen Grammy. Album Thriller je zapsáno v Guinessově knize rekordů jako nejúspěšnější album. Samozřejmě má Michael svou hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy a jako jeden z mála umělců byl dvakrát přijat do rock’n’rollové síně slávy. Zpěvák byl také proslulý svou úchylkou pro plastické operace obličeje, které podstoupil hned několikrát. V červenci roku 2009 se mělo uskutečnit turné s názvem This Is It s padesáti koncerty, které byly ihned vyprodány. Michael se jich bohužel však nedožil.

Král popu zemřel na následky selhání srdce poté, co se předávkoval lékem proti nespavosti. Po jeho smrti se objevily nejrůznější nepravdivé zprávy. Po pitvě se zjistilo, že byl zpěvák velmi silný a jako padesátník zdravý a schopný. Jeho rodina podala žalobu na Michaelova osobního doktora Conrada Murraye pro zanedbání, ten byl následně odsouzen na čtyři roky vazby. Posléze mu byl trest zkrácen na polovinu.

Michaela Jacksona se budou snažit připomenout hudebníci na právě vycházejícím vzpomínkovém albu, které nabídne 13 předělávek jeho nejslavnějších hitů. Titulní píseň Thriller nazpíval zpěvák Chuck Billy z Testament. Neméně slavnou skladbu Black or White zpracoval LJ Whiterspoon ze skupiny Sevendust. Taktéž nesmí chybět známý cover Smooth Criminal od Alien Ant Farm. Na desce se dále podílejí například Phil Campbell z Mötorhead, Corey Glover z Living Colour či Bumblefoot z Guns N‘ Roses.

Kompilace Thriller: A Metal tribute to Michael Jackson vychází 22. října.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.