S devíti alby na kontě poprvé v Praze. Blue October u nás zahrají už v únoru

Blue October | Zdroj: aboutmanchester.co.uk

Poprvé do České republiky zavítá kapela z texaského Houstonu Blue October. Do Lucerna Music Baru přijede v únoru s novou deskou, která vyšla počátkem tohoto roku.

Blue October společně hrají už více než dvacet let a jejich diskografie čítá celých devět studiových alb. Název toho posledního, I Hope You’re Happy, není žádnou ironií, jak by se mohlo na první pohled zdát. Frontman Justin Furstenfeld si totiž prožil pekelná léta se svou závislostí a problémy, které si díky ní způsobil. Proto si už roky užívá střízlivosti, a to natolik, že se snaží své štěstí zachytit i na poslední studiovce. To je samozřejmě velká změna od starších hitů jako například Hate Me nebo Into The Ocean z roku 2006, ve kterých se odrážela mnohem depresivnější témata.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Green Day, Guns N’ Roses nebo Placebo aneb 5 alternativních verzí slavných hitů

I Hope You’re Happy se rozhodl Furstenfeld i sám produkovat, a pod jeho dohledem tak vznikla zvukově a atmosfericky pestrá deska. Blue October se navíc nikdy nenechali spoutávat konkrétními žánry, spíše si rádi hrají na jejich pomezí. Své nové album americká kapela označuje tedy raději jako „emocionální“.

Alternativní Blue October zahrají v Lucerna Music Baru  9. února 2019. Vstupenky jsou k dispozici na webu Lucerna Music Baru a v sítích GoOut, Ticketmaster a Ticketportal.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz