Smíchovský park Portheimka přiláká kolemjdoucí na živé koncerty

Lazer Viking | Zdroj: United Prague 5

Festival United Islands of Prague přišel s novou spoluprací s městskou čtvrtí Praha 5 a výsledek okouzlí snad každého, kdo ve správný čas projde smíchovským parkem Portheimka. Po zbytek léta jej totiž každý čtvrtek rozezní vybraní čeští interpreti, a to zdarma pro všechny kolemjdoucí bez rozdílu.

Jen několik málo ulic od vytížené zastávky Anděl leží park Portheimka, který bude čtyři čtvrteční odpoledne v řadě o poznání malebnější díky pestré mozaice koncertů. Ty budou otevřeny všem, ať už dorazí cíleně a nebo jen půjdou náhodou kolem. Hudba se rozezní vždy o půl šesté mezi 17. srpnem7. září a půjde o české známé i méně známé interprety.

Čtěte také: Festival Hrady CZ stihne letos rozeznít ještě tři pevnosti

Neobvyklým posluchačským zážitkem jistě bude jak DJ-set Matěje Rupperta, který se proslavil jako zpěvák funkové kapely Monkey Business, tak vystoupení Lazer Vikinga, který se našel v jedinečné pavučině žánrů – interpret zručně splétá metal, padesátkový rock’n’roll a šedesátkové písničkářství. Zahraje také Michal Prokop Trio složené z folkových rockerů oblíbených již několika generacemi. To však rozhodně není všechno – k poslechu bude i jazzové těleso Martin Rufer Prague Trio, mladá rapperka Hellwana nebo melodičtí Jay Delver.


Napište komentář