Thom Yorke z Radiohead přiveze do Prahy sólový projekt plný uklidňujících a hloubavých melodií

Thom Yorke | Zdroj: wunc.org

Thom Yorke, zpěvák a zakladatel alternativní rockové kapely Radiohead, zamíří v rámci sólové dráhy do Prahy. V červenci tuzemským fanouškům přiveze elektronický projekt Tomorrow’s Modern Boxes, na kterém spolupracuje s Nizozemcem Tarikem Barrim.

Debutové sólové album s názvem The Eraser vydal Thom v roce 2006 a postupem času se vypracoval mezi špičku elektronické hudby. Na svém kontě má spolupráci s dalšími umělci jako PJ Harvey, Björk, Flying Lotus nebo s německými legendami Modeselektor. V červnu minulého roku pak zveřejnil doposud poslední desku Anima, kterou okořenil o naprosto strhující a artové videoklipy.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Top 4 covery Wish You Were Here + dva bonusy se Slashem

Thom Yorke se netají tím, že je zastáncem lidských a zvířecích práv, bojuje proti negativním změnám klimatu a veškeré tyto postoje se také promítají do jeho hudby. Texty často obsahují politická témata, prostřednictvím kterých se snaží předat všem posluchačům důležité poselství a mnohdy také kritizuje hudební průmysl, zejména pak streamovací službu Spotify. Ač se mohou občas zdát Thomovy názory až moc odmítavé, fanouškům to nevadí a  skladba Suspirium má právě na Spotify více než 15 milionů poslechů.

Vstupenky na večer plný elektronických rytmů, který se uskuteční 12. července v pražském Foru Karlín, zakoupíte u prodejců Ticketmaster a GoOut.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.