Tradiční vánoční koncert Vypsané fiXy je i letos vyprodaný

Vypsaná fiXa | Zdroj: facebook.com

Už tento čtvrtek 19. prosince proběhne každoroční vánoční koncert Vypsané fiXy v Lucerně Music Bar. Fanoušci co zaspali, však mají smůlu. Lístky jsou vyprodané už čtrnáct dní před datem této události.

Pardubická partička Vypsaná fiXa má za sebou opravdu nabitý rok. Svým fanouškům dopřáli několik speciálních akcí, jako třeba Tugedrtůr s Mňagou a Ždorp, turné s kapelou Visací zámek nebo svůj vlastní festival On The Road. Do toho můžete přidat ještě vydání alba s písničkami pro děti, Mixle v piksle, kterou si vzali na starost zpěvák Márdi a bubeník Pítrs, nebo v neposlední řadě exkluzivní akustické sety.

Velkou tečku za letošním rokem udělá fiXa právě tento čtvrtek, 19. prosince v pražském klubu Lucerna Music Bar.  Je to tradiční vánoční koncert, který kluci pořádají každý rok, na stejném místě. Letos vystoupí jako host jejich podzimní parťačka z akustických koncertů, harmonikářka ze Tří sester, Veronika – Supice. Kdo však ještě nemá lístek, má nejspíš smůlu. Kapela ohlásila vyprodaný koncert již čtrnáct dní před samotným uskutečněním. To samozřejmě potěšilo kapelu: „Velký dík patří našim fanouškům, protože to je fakt dobrý pocit vědět, že jdete hrát do absolutně vyprodaného sálu,“ říká fiXa. Ovšem, kapacita Lucerny Music Bar přestává stačit, a tak kapela na své facebookové stránce fanouškům slíbila příští rok už Velký sál.

Kdo se opravdu nedostane na tuto vánoční akci, nebude muset čekat zase tak dlouho. Vypsaná fixa jde po novém roce do studia a v březnu by měla zahájit turné k vydání nové desky. „Vánoce strávíme doma, ale zkraje ledna jdeme do studia, protože nás čeká natáčení nového alba. Přípravu písní jsme udělali v říjnu na našem detašovaném pracovišti na Sečské přehradě. V lednu to natočíme ve studiu JÁMOR pod producentským dohledem Ondřeje Ježka. Na soustředění vznikl velice zajímavý demosnímek, tak už se moc těším, až na tom pod Ondrovým vedením začneme pracovat,“ říká zpěvák Márdi.

Název desky ještě nemají, ale turné k němu už ano. Před náma hrajeme my tour dostalo název podle parafráze na jedno z předchozích alb (Před náma jedeme my). Kapela tím také poukazuje na překvapení, které na tour chystá. ‚‚My opravdu sami sobě předskočíme. Předkapela Vypsaná fiXa zahraje před Vypsanou fiXou. Jak to bude v reálu vypadat, zatím nebudeme prozrazovat.‘‘

Jestli je co slavit letos, co teprve ten příští rok. Vypsaná fiXa bude rozdávat svým fanouškům radost a dobrou náladu už dvacet let od založení této bandy. Márdi přiznává: ‚‚To na začátku, když jsme Fixu založili jako sezonní letní projekt, opravdu nikdo nečekal.‘‘ Zpěvák slibuje, že tenhle příběh oslaví všude a fanouškům zahrají i nahrávky z raného období jejich tvorby. ‚‚Konečně zahrajeme i písně z prvotních demosnímků, které jsme vytrvale odmítali hrát i když je lidé stále vytrvale vyžadovali. Nyní se dočkají.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.