Trio Son Lux předvede příští zimu svůj experiment v pražské Roxy

Son Lux | Zdroj: facebook.com

Po loňském úspěchu soundtracku k filmu Everything Everywhere All at Once vyráží trojice Son Lux na velké evropské turné. Uvidíme se příští rok v Roxy?

Už téměř patnáct let můžete od Son Lux čekat stejný přístup. Sami tvrdí, že jejich taktika je takové sonické testování podobné vaření luxusních pokrmů, kdy má každá přísada svou jedinečnou vlastnost a její dekonstrukce na molekulární úroveň přináší překvapivé výsledky. Son Lux vznikli původně jako sólový projekt Ryana Lotta, před osmi lety se ale definitivně ustálili jako tříčlenné uskupení, protože vliv koncertních muzikantů Rafiqa Bhatii a Iana Changa na celý projekt už se nedal zapřít. Společně pak nahráli úspěšná alba Brighter Wounds a Tomorrows.

Čtěte také: David Pomahač si na novém albu libuje v melancholii

Ryan Lott vytvořil projekt Son Lux s myšlenkou na volný prostor pro objevování souvislostí mezi hudebními žánry. Muzikant s klasickým hudebním vzděláním chtěl zkoumat limity a mantinely postrocku, maximalistické elektroniky, soulu i popu. Než se mu podařilo prorazit díky úspěchu singlů Easy nebo Lost It to Trying, skládal hudbu i pro reklamy. Možná jste zaslechli jeho spolupráci s Woodkidem, Mosesem Sumneym, Lorde nebo Sufjanem Stevensem, případně si můžete vybavit jeho zapojení do soundtracku k filmům Zmizení Eleanor Rigbyové či Papírová města.

Na evropském kontinentě zahájí Son Lux koncertní šňůru festivalově, jejich vystoupení ale naberou pořádné obrátky na klubových koncertech, z nichž jeden dostane i Praha, a to 28. února 2023 v Roxy. Vstupenky za 590,- Kč pořídíte v sítích GoOut a Ticketmaster.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 333 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.