Two Gallants a Please the Trees zahájí listopadový program v Meetfactory!

Folk-rockové duo ze San Francisca, které  jiskří  neuchopitelnou energií, se konečně zastaví v pražské metropoli. Nebudou ale sami! Pozvali známou českou alternativní kapelu, co si stihla za velkou louží nahrát album během jedné noci. Tento večer bude zřejmě pro mnohé nezapomenutelný.

Two Gallants bylo 21 let, když se rozhodli založit kapelu. Hudbě se věnovali už od 12, takže to vlastně nebylo žádným překvapením. Členové Adam StephensTyson Vogel se znají od malička a dobře věděli, do čeho jdou. Začínali jako většina muzikantů okolo nich, na ulici a v malých klubech. A podívejme se, kde jsou teď! Na listě mají 5 desek a se svým turné procestovali kus světa. Jejich nejnovější album We Are Undone přišlo na svět začátkem letošního roku po delší nahrávací pauze. Rozhodně se ale vyplatilo počkat!

Jakmile nahráli svou novotinu, naplánovali turné se 20 zastávkami, první z nich byla v Dublinu. Proč zrovna Dublin? Adam a Tyson si svou kapelu nepojmenovali Two Gallants jen tak pro nic za nic. Jméno je inspirováno povídkovým cyklem  Dubliňané od Jamese Joyce. A jestli jste to četli, dost dobře víte, že povídka Two Gallants (Dva kumpáni) je o dvou kamarádech, co se jen tak toulají ulicemi Dublinu a řeší nepodstatné věci. Povídka odráží kulturní a sociální zamrznutí doby přesně jako naši novodobí Two Gallants ve svých textech! Když si k tomu přidáme směsici indie, lo-fi, folk-rocku a blues, hudební bomba je na světě!

Please the Trees není snad ani potřeba představovat, “plísňáči” už jsou na české alternativní půdě dobře zabydlení a patří rozhodně mezi ty nejlepší, co si tu můžeme poslechnout. Jejich živé vystoupení se rozhodně řadí k těm zapamatovatelným. Co se stane, když dvě muzikální smrště zahrají za sebou v pražské Meetfactory? To můžete zjistit už toto úterý 3. 11. v 20:30. Zve vás osobně Václav Havelka! Tak si tady nezapomeňte koupit lístky.

 


Napište komentář