Wohnout natáčeli další videoklip a pomáhají v Africe

Wohnout | Zdroj: facebook.com/wohnouti

Wohnout se právě vrátili z Afriky, kde natáčeli videoklip k písni Sladký dřevo. Ta se objeví na jejich plánovaném albu. Video navíc podpoří nákup dýchacího přístroje do jedné z nemocnic v Keni.

Část kapely Wohnout se vydala do Afriky, aby jednak objevila krásy Keni a navíc podpořila díky natočení nového videoklipu k písni Sladký dřevo nákup dýchacího přístroje do nemocnice Itibo. Samotní členové nemocniční zařízení i osobně navštívili a strávili tam několik dní. Jmenovaná píseň se objeví i na novém albu, které skupina připravuje.

„My Wohnouti tolik rádi cestujeme, defakto už od samého našeho vzniku. Nyní ale přišlo něco, co spojilo naší životní vášeň s projektem, kterej jí povýšil na užitečnou věc. Napsali jsme písničku, načrtli scénář, sbalili kytary a batohy a odjeli natáčet do Afriky. Dobrodružství je skvělá věc. A když ještě pomáhá, není co řešit.“

Kytarista Honza Homola dále dodává: „Nikdy jsem se nedostal tak blízko ke běhu věcí, které souvisejí s naší životní prioritou, což je zdraví. Viděl jsem operaci chlapa posekaného mačetou, řvoucí dítě se zaseknutou kuličkou v uchu, kluka co spadl do hluboký studně a polámal si žebra. Ale taky byl svědkem porodu, po kterém rodička sedla obkročmo na motorku a odjela s dítětem zamotaným v dece po hrbolaté cestě domů…“

O projektu se více dočtete na oficiálních stránkách projektu. Libovolnou finanční částkou můžete přispět na následujícím bankovním účtu 555636555/0300  s variabilním symbolem 156.

Po návratu čeká Wohnouty druhá část jejich akustického turné, které doplní koncertní zastávky na festivalech. Nejnovější album potom vyjde v létě.

Termíny unplugged tour:

02. března – Litomyšl (Kotelna)
03. března – Pec pod Sněžkou (Klondike)
10. března – Klatovy (Stálá divadelní scéna Klatovy)
16. března – Mělník (divadlo)
17. března – Strakonice (Městské kulturní středisko)
23. března – Litovel (velký sál Záložny)
24. března – Čáslav (hotel Grand)
14. dubna – Pelhřimov (KD Máj)


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 363 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.