Xindl X je Čecháček s novým albem a aktuální tour

Xindl X | Zdroj: facebook.com

Xindl X vydává zcela nové a netradiční dvojalbum s názvem Čecháček Made. K tomu vyráží také na koncertní šňůru. Novou desku i koncerty si můžete užít jak v podání samotného písničkáře, tak v doprovodu s celou jeho kapelou.  

K celkem netradičnímu kroku se rozhodl písničkář Xindl X, který vydává už 18. dubna zbrusu nové album – správně spíše dvojalbum. Jelikož zpěvák vystupuje jako sólový hudebník a jindy zase v doprovodu kapely, rozhodl se tentokrát, že obě tyto tváře ukáže najednou. Booklet Čecháček Made bude obsahovat dva disky. Na prvním najdete písničky Xindla X spolu s celou kapelou. Ten druhý, bonusový, nese podtitul Unpluggiát – jak už název napovídá, CD obsahuje ty samé písně, avšak pouze za doprovodu kytar.

Vyhrajte 2 CD Čecháček Made v naší soutěži

Posluchači si tak mohou užít energii z živého vystoupení. ‚‚Proto jsou písně nahrané tak, jak je budeme s kapelou hrát i na koncertech. Žádné samply, žádné syntezátory. Jen akustická kytara, piano, basa a bicí. Jen několik písní jsme ozdobili smyčcovým triem nebo dechovým kvartetem,‘‘ vysvětluje Ondřej Ládek alias Xindl X. Na desce hostují Olga Königová z kapely ILLE a slovenská písničkářka Mirka Miškechová. ‚‚Dali jsme si za cíl udělat desku natočenou jen na akustické nástroje, ale přesto znějící moderně. Prostě tak, jak by měla znít písničkářská deska ve 21. století,‘‘ doplňuje Ládek.

Už samotný název alba napovídá, že půjde hlavně o protest songy mířící do vlastních řad. Ať už to jsou Čecháčci, co tvrdí, že za komunistů se žilo lépe, lidé, kteří kradou, anebo bulimičky, co chtějí být jako holky z časopisů. Jak už bylo řečeno, dvojalbum, které si vzal na starosti producent Dalibor Cidlinský mladší (producent posledních dvou desek), vychází v pátek 18. dubna u Universal Music. Nedočkavci si mohou desku pořídit na Google Play Music už o čtyři dny dříve, tedy 14. dubna.

Samozřejmě nechybí ani turné k novince. První půlka Čecháček s kytarou na turné je již v plném proudu a nese se ve stejném duchu jako nové album. Nyní můžete vidět Xindla X jako písničkáře s kytarou, na podzim jsou naplánovány tři velké koncerty s kapelou, a to v Praze, Brně a Bratislavě, kde proběhne také samotný křest nové placky.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.