Z propadáku na špici, aneb Eminemův nejnovější singl Houdini láme rekordy

Eminem | Zdroj: Oficiální FB interpreta

Eminem se opět přihlásil o slovo a svým nejnovějším singlem dává na vědomí, že v rapu má ještě co říct. Houdini totiž láme rekordy a ještě o něm mnohokrát uslyšíme.

První ohlasy na nový singl Houdini byly vcelku vlažné a hudební kritici jej moc nechválili, ba právě naopak. Přesto ale vypadá, že se skladba stane nejprodávanějším singlem roku a zastíní tak i Taylor Swift, se kterou je jinak těžké v žebříčcích soutěžit. Reakce veřejnosti byla na rozdíl od hudebních redaktorů naprosto opačná; píseň se tak stane již Eminemovou jedenáctou britskou jedničkou a také jde o jeho nejprodávanější singl ve Spojeném království za dvaadvacet let. Aktuálně je Eminem hned s pěti svými různými alby také v top pětce nejprodávanějších alb v kategorii hip hop/rap na iTunes.

Čtěte také: Rock for People 2024 již tluče na dveře

Proč se tomu tak stalo? Houdini značně reflektuje jeden z jeho největších hitů – Without Me a celkově staví na hudební éře z let milénia. Eminem po dlouhé době opět zahodil vážnou tvář, upustil od proti Trumpovských songů a vsadil na svůj klasický humor, jak už v textu, tak i ve videoklipu, který má k dnešnímu datu padesát dva milionů shlédnutí na YouTube.

Singl má být předzvěstí nového alba, které pravděpodobně vyjde během letošního léta.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 363 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.