Zemřel Eddie Clarke, poslední žijící člen klasického složení Motörhead

Klasická sestava Motörhead | Zdroj: Facebook.com

Oficiální facebookový profil britské rockové kapely Motörhead dnes potvrdil smutnou zprávu o smrti kytaristy a dosud posledního žijícího člena klasické sestavy, Eddieho Clarka.

Edward Allan Clarke, přezdívaný „Fast“, podle dnešních zpráv zemřel 10. ledna ve věku 67 let v nemocnici, ve které se léčil se zápalem plic. S Motörhead působil v letech 1977 až 1982 a podílel se na nejslavnějších albech jako Ace of Spades nebo Overkill. Několikrát se objevil také jako host na pozdějších koncertech Saxon po smrti Lemmyho Kilmistera a bubeníka Phila „Philthy Animal“ Taylora, který skonal v listopadu 2015, tedy měsíc před Lemmyho umrtím.

Po odchodu z Motörhead působil Clarke v kapele Fastway a vydal také sólová alba It Ain’t Over Till It’s Over a Make My Day: Back to Blues.

Kytarista poslední sestavy Motörhead Phil Campbell se ke smutné události vyjádřil na svém facebooku: „Právě jsem slyšel smutnou zprávu o tom, že nás opustil Fast Eddie Clarke. Dost mě to šokovalo. Vždy na něj budeme vzpomínat pro jeho ikonické riffy a to, že to byl skutečný rock’n’roller. Odpočívej v pokoji Eddie.

A vyjádřil se i bubeník z poslední sestavy Mikkey Dee: „Je to příšerná zpráva, poslední ze tří amigos. Viděl jsem Eddieho nedávno a byl ve skvělé formě. Takže je to pro mě naprostý šok. Teď si můžou Lem a PhilthyEddiem znovu zajamovat. A když budete dobře poslouchat, jsem si jistý, že je uslyšíte. Tak dávejte pozor! Mé myšlenky teď směřují k Eddieho rodině a blízkým.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.