Zrní vydali nový videoklip a Spící EP, které pokřtí v Brně i v Praze

Zrní, Studentský Majáles 2018 | Foto: Viktória Váhovská, MonsterMusic

Česká alternativní kapela Zrní přichází po roce a půl s novou nahrávkou. Čerstvé EP Spící volně navazuje na loni vydané album Jiskřící a k úvodnímu singlu skupina vydala i videoklip Ať.

Původně se měly čtyři skladby na EP Spící, které vyšlo 26. října, objevit už na poslední desce Jiskřící. Album ale bylo příliš dlouhé, a tak musela kapela některé skladby vyřadit. Po dlouhých diskuzích padl Černý Petr právě na tyto čtyři písně, které Zrní během uplynulého roku upravili, a tak konečně přišla na řadu i tato vyřazená část desky.

Čtěte také: Zrní: Na svíčkových koncertech jsme sami sebou

K novému EP vyšel singl , který nazpíval Jan Unger se svou ženou Bárou Ungerovou ze skupiny dva. Ke skladbě vyšel videoklip vytvořený pomocí takzvané stop motion techniky. „K Ať jsme s kapelou určitě chtěli mít videoklip, který by uvedl naší novou desku. Neměli jsme na něj ale peníze a pořád nepřicházel žádný spásný nápad. A tak jsme tenhle klip natočili s mojí ženou Bárou na zahradě našeho domu, během dvou hodin, zatímco naše děti spaly,“ přibližuje zpěvák vznik videa.

S vydáním EP se pojí hned dva křty a také turné. První křest proběhne už 1. listopadu v brněnském klubu Fléda a druhý bude hostit v předvánočním čase 17. prosince Lucerna Music Bar v Praze. V rámci turné pak na Zrní čeká do konce roku dvanáct měst po celé republice.

Spící turné:

01.listopadu – Brno, Fléda (Křest EP Spící)
02. listopadu – Veselí nad Lužnicí, KD + Värttinä
09. listopadu – Jablonec nad Nisou, Na Rampě
16. listopadu – Karlovy Vary, Klub Paderewski
17. listopadu – Bojkovice, Maják
22. listopadu –  Olomouc, Jazz Tibet
23. listopadu – Česká Třebová, Modrý Trpaslík
30. listopadu – Chrudim, R Club
08. prosince – Plzeň, Buena Vista
14. prosince – Cheb, Galerie 4, ČHaP
17. prosince – Praha, Lucerna Music Bar (Křest EP Spící)
22. prosince – Kladno, Kino Sokol


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz