Foto: Robert Plant, 23. 7. 2015, DRFG Arena, Brno

Foto: Nikol Hoangová DRFG Arena, Brno |

Zpěvák, známé a dnes už bývalé skupiny Led Zeppelin, Robert Plant, se po roce vrátil do Čech. Minulý týden vystoupil  v brněnské hale Rondo. Doprovázela ho jeho současná kapela The Sensational Space Shifters a byl to opravdový hudební zážitek.

Nejvýstižnějším momentem, který poukázal na to, jak Plant s novou kapelou fungují, byla bluesovka Spoonful chicagského hitmakera Willieho Dixona. I přes to, že si publikum nevyřčeně žádalo především písně spojené s Led Zeppelin, snažil se Plant více tlačit set list směrem k jeho současné tvorbě a poslednímu albu Lullaby and… The Ceaseless Roar. Což vlastně ani tolik nevadilo. Jeho současná tvorba jen jasně dokazuje, že zpěvák nestojí na místě a neustále se posouvá dopředu, i bez slavné bývalé kapely, a že jeho zlato v hrdle má dostatečnou moc nad posluchačem. To se projevilo během večera hned několikrát, když neutichající ovace následovaly téměř po každé písničce.

Plantovi předskakovali čeští rockoví alternativci Please The Trees, kteří byli skvělou volbou do role supportu. Fanoušci je přijali s obrovským nadšením a tak se jim kapela odměnila živelnou a na plno odehranou show.

 


Napište komentář