Fotoreport: Moravské hrady – 26.-27.8.2016, Bouzov

Moravské hrady - Bouzov 2016 | Foto: Klára Rozbrojová

Festival Moravské hrady má za sebou svou předposlední zastávku, která byla minulý víkend na Bouzově. Na atmosféru festivalu se podívejte v našem fotoreportu!

Sluneční výheň, našlapaný program, dva dny plné pohody. Těmito slovy by se dal shrnout víkend s festivalem Moravské hrady na Bouzově.

V pátek 26. srpna odstartovala hudební program kapela Gazdina roba a hned po ní rozezpíval všechny Barbíny Xindl X. Slunce ještě žhavilo poslední paprsky a kolektivní medvědí tanec večerem vskutku zazářil. V tanci se pokračovalo i při vystoupení kapely Nebe. S diskotékovými předělávkami písniček Padáky a V manéži  nenechali fanoušky téměř odpočinout. A co teprve nářez V jámě lvové? Kluci z Havířova festivalu ukázali, jak jim velká stage náramně sluší.

S blížící se tmou rozjeli svůj speciálně vytvořený set Rytmus a Vladimir 518. Následovalo vyhlášení soutěže karnevalových masek a formace Pražský výběr. Za nejlepšího předskokana vrcholu večera považuji Monkey Business v čele s Matějem Ruppertem a Terezou Černochovou.  Jejich pop-funk show nemá v Česku konkurenci a představit si festival bez jejich energie lze jen stěží. Top pátečního dne pak byla rozhodně kapela Mandrage. Fascinující nástup na pódium se stříbrnými helmami a Jaguárem na krku, naprosto dokonalá světelná show a hity, které znají snad všichni. Není divu, že ještě nad ránem si ve stanovém městečku kdosi pobrukoval Travoltu. Mandrage prostě člověku dopřejí zážitek.

Na fotogalerii z pátečního dne se nyní podívejte!

V sobotu dopoledne měli milovníci festivalu mimo jiné čas třeba na to, navštívit zdarma krásný hrad Bouzov, v jehož věži byla vězněna princezna Jasněnka a unesl ji ‘švec prťavec’. Znáte tu pohádku, ne?

Jako první pak před polednem zazpíval své stinné songy Smrtislav. Prosluněným dnem zazněla Kondolence či cover Milujem se čím dál víc. Místo oběda dodal hladovým fanouškům energii charismatický Igor Timko s kapelou No Name. Vystoupení oplývalo humorem, tancem a dokonalým zpěvem diváků přesně tak, jak jsme u oblíbené slovenské kapely zvyklí. Následovalo vystoupení Krucipüsků a Poletíme?.

Nechyběla ani partička UDG, jenž mimo staré dobré songy zahrála i pár novinek z nejnovější desky Emotikon. Skvělý zážitek kapela připravila i pro dívku, která měla právě v sobotu na festivale rozlučku se svobodou. Bubeník Jugi si společně s ní zaplaval fanouškům nad hlavami.

Kapela Rybičky 48 si na festival přivezla i hosta Pekaře, který jejich festivalový set rozhodně oživil. Společně zapěli hity Léto, Chtěl jsem tím říct a Pekař pak zazpíval i svou skladbu Bůh. Mezi dalšími vystupujícími pak byli Skyline, Mňága a Žďorp, Visací zámek a Vypsaná fiXa.

Devátá večerní patřila kapele Divokej Bill, na níž už mnohé davy čekaly během vystoupení fiXy. Obrovské peklo pak rozpoutali Pipes and Pints. Mnozí se pak od fanaticky bujarých fanoušků drželi raději v povzdálí. Vrcholem sobotní noci a vlastně i celého festivalu byla očekávaná kapela Kabát, kterou přijelo podpořit i mnoho skalních fanoušků. Malá dáma, Pohoda, Kdoví jestli a mnoho dalších, včetně přídavků Burlaci a Moderní děvče, zpíval celý Bouzov. Úžasná tečka za vydařeným festivalem!

Na fotogalerii ze soboty se nyní podívejte!

 

Festival, zdál se bez chybičky, měl však jednu vadu na kráse. A tou byly ceny alko i nealko nápojů. V parných dnech bylo třeba hodně pít a tak se na nápojích ‘rýžovalo’ nejvíce. Díky patří místním hasičům, kteří se snažili davy alespoň trochu zchladit.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.