Večer ve znamení britských talentů: The Sherlocks v Praze navázali na úspěch z Colours of Ostrava

The Sherlocks - Café V lese, 2019 | Foto: Dagmar Malinová, MonsterMusic

Britská indie rocková parta The Sherlocks se letos českému publiku představila hned třikrát. Poprvé ji fanoušci mohli vidět na festivalu United Islands of Prague a hned o měsíc později zazářila na festivalu Colours of Ostrava, kde sklízela úspěch ze všech stran. V rámci nové desky Under Your Sky včera vypukl v pražském Café V lese pořádný indie večírek.

V roli supportu si příchozí mohli vychutnat hned dvě kapely. Jako první to na pódiu rozbalila mladá kapela Pilot, která pochází z Prahy a i přesto, že zatím nemá venku žádné album, má fanouškům rozhodně co nabídnout. Zpěvák Pilotů také prozradil, že vydání první desky již klepe na dveře, čímž potěšil nejednoho diváka.

Po krátké pauze se pak na stagei zjevili první zástupci britské hudební scény, kapela King Nun. Rockeři, kteří tento rok vydali nové album s názvem Mass, pak pořádně nažhavili návštěvníky a ukázali, že se z indie skořápky vylíhla kvalitní kapela, která se přiklonila na stranu dark rocku a velmi jim to svědčí. King Nun se předvedli v Česku vůbec poprvé a ihned si získali mnoho obdivovatelů. Jejich show skvěle gradovala, zpěvák Theo Polyzoides bez ostychu již po pár skladbách odhodil svršek a v závěru jejich výživného setu se i vydal do publika.

Chvilku po půl desáté se na pódium přiřítili The Sherlocks a svůj set odstartovali skladbou Waiting z nového alba Under Your Sky. Hned od prvních akordů bylo jasné, že si kapela pro všechny přítomné připravila kvalitní dávku indie a naváže na úspěch, který sklidila v létě na Colours of Ostrava. Kiaran Crook (frontman kapely, pozn. red.) a jeho kumpáni úvodním songem nasadili laťku vysoko a tento stav se jim povedlo udržet po celou dobu jejich setu.

The Sherlocks servírovali jednu skladbu za druhou, až skoro opomněli, že také komunikace s publikem je důležitým faktorem, který dělá z koncertu nezapomenutelný zážitek. Návštěvníci si mohli vychutnat vyvážený set, který obsahoval jak tvorbu z nového alba Under Your Sky, tak songy jako Will You Be There? nebo třeba Nobody Knows z první desky této britské party. Celý večer pak The Sherlocks uzavřeli hitem Chasing Shadows z alba Live for the Moment, při kterém tančila už i většina přítomných v Café V lese.

Čtěte také: Colours of Ostrava 2019 z hlavních pódií až po významné hudební objevy

Dalo by se říci, že pro některé mohli být hlavní hvězdou večera King Nun, a to především díky jejich zápalu, náloži nefalšovaného rocku, který místy zasahoval až do punku a skvělé interakci s publikem. The Sherlocks se však nenechali zastínit a jejich skvěle odehraný a vyvážený set jim zajistil pozici velké naděje na britské hudební scéně a nyní se můžeme nechat překvapit, co si obě kapely pro fanoušky do budoucna připraví.

Foto: Dagmar Malinová


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.