Alt-J už brzy zamíří do Fora Karlín

Alt-J | Foto: facebook.com

Prošvihli jste Colours of Ostrava 2017? Vůbec nevadí! Část z nich můžete zažít 4. února ve Foru Karlín, kde vystoupí indie-rockoví alt-J.

Skupina alt-J se dala dohromady poté, co se Gwil Sainsbury (kytara/basová kytara), Joe Newman (kytara/zpěv), Gus Unger-Hamilton (klávesy) a Thom Green (bubny) potkali na univerzitě v Leedsu v roce 2007.

Své první písně začali alt-J nahrávat na chodbách univerzity, ke které se váže i důvod, proč má kapela tak specifický zvuk. Život na koleji jim totiž nedovoloval příliš výrazné hraní, a proto nemohli ve své hudbě používat basu a bicí.

Tříčlenná kapela má na svém kontě již tři alba. Za svou prvotinu získali cenu Mercury Prize, druhá deska byla dokonce nominovaná na Grammy. Do Česka přijede chlapecká indie kapela představit zejména nejnovější desku Relaxer, která je oproti těm předešlým daleko chmurnější a zádumčivější. „Skvělá deska, i když ne zcela uvolňující,“ napsal britský hudební časopis NME.

Vstupenky na koncert, jenž se odehraje 4. února 2018, je možno zakoupit za 990 Kč na webu Fource, GoOut a v síti TicketPro.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.