Až z předalekého Japonska přijedou Eat You Alive

Eat You Alive | Zdroj: pořadatel akce

Smíchovský klub Futurum představí 18. prosince pořádně ostrou partičku. Až z japonského souostroví přijedou Eat You Alive, jedna z klíčových kapel nagoyského rocku.

Kapela Eat You Alive je jednou ze zástupců rockových stylů zvaných Visual kei a Nagoya nei, tedy žánrů, které se vyznačují výtvarnou stylizací odkazující ke kultovnímu japonskému fenoménu – komixům manga. Eat You Alive tyto styly navíc mixují s angloamerickými kytarovkami či popem. Jak tato směsice zní, se kapela rozhodla představit i našemu kontinentu. V rámci evropského turné, během kterého zavítají třeba do Londýna, Paříže či Moskvy, navštíví ve středu 18. prosince také pražský klub Futurum. Jste-li příznivci čehokoliv, co se týká japonské kultury, pak by jste si koncert Eat You Alive neměli nechat ujít.

Pětičlenná kapela má na kontě několik úspěšných singlů a dvě alba. Eat You Alive započali svou kariéru v roce 2006, tehdy (ještě pod jménem MaveRick) si poměrně rychle utvořili stabilní základnu fanoušků. Nebylo tedy divu, že když v roce 2008 oznámili konec, mnozí z toho byli zklamáni. Smutek fandů však netrval dlouho, protože v ten samý den se objevila úplně stejná sestava, akorát s jiným názvem, Eat You Alive. Tato zajímavá partička nagojských kultovních visual rockerů má českému publiku rozhodně co předvést.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.