Billy Talent po Olomouci vystoupí i v Praze

Billy Talent | Foto: Dustin Rabin

Když byl před několika týdny oznámen koncert Billy Talent v olomoucké Korunní pevnůstce, spoustu lidí jeho konání v severomoravském městě překvapilo. Zároveň se zvedla vlna nepochopení, proč se kanadští rockeři nestaví i v hlavním městě, jak to ale podle nejnovějšího oznámení vypadá, i Praha se dočká svého!

Kapela, která se u nás naposledy ukázala vloni během rockového festivalu Aerodrome, vystoupí 3. srpna v hlavním dvoře pivovaru Staropramen na pražském Smíchově. V minulosti k nám přitom Billy Talent přijeli už spoustukrát, přičemž celkem dvakrát se tak stalo v rámci festivalu Rock for People.

„Tihle kanadští chlapíci si našli k českým fanouškům velmi srdečný vztah, což platí i obráceně. A jak lépe takové přátelství oslavit, než uprostřed léta na nádvoří slavného smíchovského pivovaru?” komentuje oznámení Michal Thomes z agentury Ameba. Od svého posledního vystoupení v Praze navíc stihli Billy Talent vydat nové album Afraid of Heights, z něhož jsme sice už minulý červen mohli naživo něco málo slyšet, tentokrát už ale přijedou desku představit oficiálně.

A aby toho nebylo málo, do formy se pomalu dostává i původní bubeník Aaron Solowoniuk, jehož stav se v minulém roce kvůli roztroušené skleróze zhoršil a dočasně ho tak nahradil Jordan Hastings z Alexionfire. Je tak možné, že čeští fanoušci budou moci člena, který s Billy Talent nahrál první 4 alba, během koncertu spatřit.

Vstupenky jsou k zakoupení za cenu 790 Kč v předprodejní síti GoOut. Koncert se bude konat v rámci programu Rock for People Presents, díky kterému v září do Prahy a Brna dorazí i světoznámí Seether.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.