Chain & The Gang se v Pilotu utrhnou ze řetězu

Chain & the Gang | zdroj: eugeneweekly.com

Vršovický klub Pilot už tuhle středu uvítá veleváženou hudební misi s názvem Chain & The Gang, která do Prahy dorazí přímo ze srdce Washingtonu, D.C., jedné z bašt toho nejzásadnějšího, co v rámci alternativní scény kdy vzniklo.

Vůdčí osobností netrpělivě očekávané delegace není nikdo jiný než, pozor… Ian Svenonious, zpěvák, pisálek & spisovatel a hyperaktivní magor s pozornosti hodným názorem skoro na všechno (ne náhodou pochopitelně především na politické dění a záležitosti kolem establišmentu obecně), který už celé čtvrtstoletí píše dějiny americké nezávislé scény. Ať už coby zakládající člen kapely, nebo spíš svérázného politicky angažovaného hudebního kroužku, Nation of Ulysses, nebo jako guru některého ze svých mnoha true indie projektů (např. The Make-Up, Weird War nebo Scene Creamers), šel Svenonious vždycky proti proudu. A to s takovou vehemencí, že se nesmazatelně podepsal na vývoji minimálně celé jedné generace. Pořád toho má ale na srdci hodně, co říct.

Zarytý antikapitalista Svenonious začal dělat muziku s krédem “jsme tady, abychom vytvořili osvobozující místo, ve kterém je všechno možné”. A pánbůh ví, že se mu to podařilo. Při setkáních s Ianem, a to speciálně za hudebního doprovodu, je totiž zaručeně možné úplně všechno. Tenhle člověk má velice svébytnou představu o rock’n’rollu a nehodlá se jí pustit. Je postavena na pevných základech drzého garage rocku, sedmdesátkové hravosti a hlavně na bezkonkurenční síle Svenoniousova nespoutaného projevu. To jste neviděli….

Chain & The Gang jsou produktivní stejně jako jejich neúnavný frontman. Za relativně krátkou dobu svojí existence vydali už čtyři desky, stabilně se drží vyhlášeného labelu K Records a taky vysoké laťky. Poslední album s názvem Minimum Rock N Roll shodou okolností vyšlo přesně před měsícem, takže jde o extra čerstvé a neoposlouchané zboží. Ian s holkama z kapely pro vás nové LPčko zperformují live již tuhle středu 21. května v klubu Pilot. V roli předskakujících se představí Ostraváci At Bona Fide. Hrát budou hodně poslouchatelné a hodně čistokrevné shoegaze. Lístky jsou tentokrát k dostání pouze na místě a vyjdou na 250 korun za kus. Nezapomeňte na to – tohle je pozvání s velkým P.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.