Divokej Bill se vydává na akustickou šňůru

Divokej Bill | Foto: Marek Žídek, Supraphon.cz

K již vydaným dvěma živákům nyní přidává úvalská parta Divokej Bill záznam koncertu, který odehrála v akustickém podání. Na to nyní naváže akustickým turné.

Kapela Divokej Bill se přidala k poměrně dlouhé řadě muzikantů, kteří vystoupili v rámci projektu G2 Acoustic Stage, kde jde o koncerty v akustické úpravě. Divokej Bill se této akce zúčastnili loni v pražském klubu Retro Music Hall, 26. září vydal Supraphon z tohoto vystoupení záznam. Mezi sedmnácti písněmi nechybí ani pecky z alba 15 jako Dolsin, Vstávej nebo Všema deseti. Nechyběli ani zajímaví hosté – Václav Mates, Rafan z Queens of Everything či Vojta Kalina z Pipes and Pints. ‚‚Vzniklo to na popud hudební stanice Óčko, kteří chtěli nějakého hosta a jelikož jsme vždy chtěli do kapely dudy, tak jsme zavolali Vojtovi, jestli si s náma nezkusí zahrát nějakou pecku a vyšlo to. Do toho přišel Jurda s tím, že přijede na zkoušku i Rafan, který udělal ze dvou našich písniček svým specifickým stylem hraní pořádný rokenroll,‘‘ vysvětluje kapela výběr svých hostů.

K příležitosti vydání tohoto setu kapela Divokej Bill naváže v následujících dvou měsících akustickým turné. ‚‚Na G2 Acoustic Stage jsme zkoušeli něco málo přes měsíc a ještě než jsme jeli do Retra, tak jsme si dali speciální koncert na srubech Haida. Největší rozdíl oproti klasickým koncertům je to asi pro Vaška, který musí přejít z elektrické kytary na akustickou a pro Marka, který hraje místo bicích na cajon. Je to úplně jiná atmosféra než na našem elektrickém koncertě, je to takový komornější, ale přitom pořád jízda,” tvrdí kapela. Proto tedy využije toho, co má natrénováno a 14. listopadu odstartuje akustickou šňůru v Havlíčkově Brodě. Následovat budou zastávky třeba v Olomouci, Českých Budějovicích, Plzni nebo v Krnově. Prahu čekají takovéto koncerty hned dva. Na turné je doprovodí kapela Jelen, a kdo ví, třeba se někde objeví i jeden z hostů G2 Acoustic Stage koncertu.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.