Do Česka poprvé zavítají Goo Goo Dolls

Goo Goo Dolls | Zdroj: billboard.com

V 90. letech byla tato americká kapela jednou z nejpopulárnějších alternativních formací. Jejich píseň Iris, vytvořená pro film Město andělů, po vydání obsazovala první příčky světových žebříčků, a právě ona měla velkou zásluhu na jejich proslavení. A historicky poprvé Goo Goo Dolls přijedou i do České republiky, a to letos v srpnu.

Kapela, která byla založena v Buffalu roku 1985 kytaristou a zpěvákem Johnnym Rzeznikem, baskytaristou Robbym Takacem a bubeníkem Georgem Tutuskou, původně vystupovala pod jménem Sex Maggots. Nejprve hrála covery nejrůznějších písní a později začala vytvářet i vlastní hudbu. A za svou existenci vydala hned několik alb, jako jsou Hold Me Up nebo Jed.

Bylo to ale až album A Boy Named Goo a singl Name z roku 1995, které zajistily kapele velký úspěch. O tři roky později vznikla skladba Iris, která dokonce získala tři nominace na cenu Grammy.

Zvuk kapely prošel nejrůznějšími změnami. Z původního alternativního rocku se přiklonil spíše k popu a pop-rocku, a původního bubeníka nahradil Mike Malinin. Společně poté nahráli ještě několik alb a to poslední, jedenácté, s názvem Boxes, vyšlo v roce 2016.

Goo Goo Dolls za svou kariéru prodali přes 12 miliónů desek a celkem 19 jejich singlů se dostalo do TOP 10 hitparád. Českou republiku navštíví 12. srpna v pražském Lucerna Music Baru.
Předprodej vstupenek probíhá od 27. března v sítích GoOut a Ticketportal.


Napište komentář

O Andrea Kuttelwascherová 32 Článků
Jsem osmnáctiletá introvertní extrovertka, které v žilách koluje kofein a hudba. Mluvím plynným sarkasmem a pokud mě někde nenajdete se sluchátky v uších, nejspíš se právě potím na tanečním parketě. Pokud jde o hudbu, mezi mé oblíbené kapely patří: Bring Me The Horizon, Parkway Drive, Architects, Asking Alexandria, Linkin Park nebo třeba Green Day.