Dream Theater zavítá do Prahy s dávkou progresivního metalu

Dream Theater | Zdroj: facebook.com

Na konci ledna zahraje v pražské Tipsport areně nijak zvlášť mainstreamová, avšak komerčně velmi úspěšná progmetalová kapela Dream Theater z Ameriky. Skupina založená studenty z Berklee College původně vystupovala pod názvem Majesty a za 22 let existence se dostala na špičku progresivního rocku.

Díky charakteristické hudbě, unikátním textům a vysoké technické zdatnosti všech členů se můžete těšit na kvalitní koncert kapely, která po světě prodala více jak 6 miliónů alb a vysloužila si mnohá ocenění hudebních časopisů. Obecně je kapela Dream Theater uznávaná nejen na rockové a metalové scéně, ale i mezi posluchači hard a heavy.

Formace má za sebou několik úspěšných alb, z nichž nejprodávanější je deska s názvem Images and Words (1992), která získala cenu Gold record a která je stále považována za klíčovou pro tvorbu progresivního metalu. V obchodech se desky Dream Theatre nacházejí nejčastěji v oddělení hard & heavy, pravděpodobně proto, že v počátcích své kariéry předskakovali Metallice.

Můžete se těšit na zpěv Jamese LaBrieho, na baskytaru zakládajícího člena Johna Myunga spolu s kytaristou Johnem Petruccim, jenž kapelu taktéž založil, na klávesového kouzelníka Jordana Rudesse a bubeníka Mikea Manginiho. Vstupenky na koncert, který proběhne 29. ledna, jsou k dispozici v síti Ticketportal za cenu 850 korun na stání, navýšené o poplatek prodejci.


Napište komentář

Magdaléna Simonová
O Magdaléna Simonová 44 Článků
Mám ráda hudbu, koncerty, večírky a vše kolem. Studuju Sociologii a sociální politiku, hraju na saxofon a miluju jazz a elektro... jo a taky píšu o jídle.