Everything Everything obsadí počátkem prosince Palác Akropolis

Everything Everything | Zdroj: facebook.com

Manchesterská artrocková čtveřice Everything Everything přijede do Prahy představit svůj nejčerstvější příspěvek do diskografie – červnovou desku Get to Heaven. Na začátku prosince vystoupí v žižkovském Paláci Akropolis.

Everything Everything jsou světu známí pro výrazně dynamický a neotřelý hudební styl, kde se mísí spousta subžánrů a experimentů. Prim hraje rock, v jejich skladbách ale najdete prvky současného r’n’b, glitch popu, psychedelie či elektroniky. Sami se v jednom rozhovoru nechali slyšet: ,,Myslíme si, že se primárně jedná o pop. Nesnažíme se o to, aby naše muzika zněla jako spousta dalších věcí, alespoň ne záměrně, jenže to k tomu tak nějak směřuje. Nezajímáme se o kopírování určitých žánrů, takže výsledek je nejspíš dost nepředvídatelný a tak trochu překvapivý.” Hlavní vliv na muziku Everything Everything mají například Nirvana, Beatles či Destiny’s Child.

O tom, že si neobvyklá kombinace žánrů dokáže vydobýt své místo na slunci, svědčí úspěch debutu Man Alive (2010), které se umístilo v ostrovním žebříčku prodejnosti v první dvacítce. Na něj navázala kapela v roce 2013 ještě úspěšnějším albem Arc. Letos v červnu vyšla deska třetí, Get to Heaven, kterou BBC Radio1 označilo za nejočekávanější nahrávku tohoto léta.

Everything Everything zahrají v Paláci Akropolis 3. prosince. Vstupenky jsou k dostání v předprodejních sítích GoOut.cz a Ticketpro za cenu 490 korun.

 


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).