Flamencová hvězda a spoluhráč Paula McCartneyho. Přichází festival Kytara napříč žánry

Tomatito | Zdroj: facebook.com

Už šestnáctý ročník mezinárodního festivalu akustické kytary se špičkovým světovým obsazením bude probíhat od 13. října do 1. prosince v celkem osmi českých a německých městech.

Letos již tradiční festival představí v rytmu nejen argentinského tanga umělce jako Escolaso Guitarra Tango Trío z Argentiny, výtečného kytaristu Italo-Američana Peppina D’Agostino a kytaristu širokého stylového záběru Laurence Jubera, jenž je bývalý spoluhráč Paula McCartneyho ze skupiny Wings. Své 10. narozeniny zde oslaví skupina Njorek a německá skupina Malbrook, která se pyšní nejlepším evropským hráčem na mandolu Wolfgangem Meyeringem. Z českých umělců se můžeme těšit na profesora HAMU Milana Zelenku se svým synem.

Celé dění vyvrcholí 1. prosince v divadle Hybernia koncertem Tomatita, který za tanečního doprovodu výtečné Palomy Fantové představí své již šesté album s názvem Soy Flamenco. Tento světoznámý španělský kytarista, vlastním jménem José Fernándes Torres, patří v dnešní době mezi nejrespektovanější interprety flamenca. O tom bezpochyby svědčí cena Madela de Platade Andalucía, dvojnásobné obdržení Latin Grammy a roku 2001 také Césara.

Mezi novinky tohoto ročníku patří filmová produkce, při které česká režisérka Kateřina Hager uvede dokument Děti flamenka pojednávající o dvou dětských talentech ze Španělska.

Festival pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy a za podpory Ministerstva kultury ČR se kromě Prahy představí v Benešově, Táboře, Varnsdorfu, Černošicích, Dolní Poustevně i v německém Eubabrunnu a Budyšíně. Vstupenky na pražské koncerty je možné zakoupit v sítích Ticketportal. Více informací najdete na stránkách festivalu.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.