Hlas Led Zeppelin – Robert Plant se vrací do Česka, vystoupí v Pardubicích

Robert Plant | Zdroj: facebook.com

O velkolepé zakončení července, který bude tradičně ve znamení koncertů a festivalů, se nepostará nikdo menší než zpěvák z jedné z nejvýznamnějších rockových kapel všech dob, Robert Plant. Ten vystoupí v pardubické Tipsport areně za doprovodu Sensational Space Shifters a společně s fanoušky oslaví 50. výročí vzniku Led Zeppelin.

Všichni fanoušci Led Zeppelin mají důvod těšit se na léto. 31. července se totiž do Česka vrátí hlas této nezapomenutelné blues rockové kapely, Robert Plant, který ve svém osobitém podání za ještě osobitějšího doprovodu předvede známé písně Led Zeppelin i stěžejní skladby jeho sólové tvorby,

Robert Plant své první komerční nahrávky natočil již v roce 1966 a o rok později založil s bubeníkem Johnem Bonhamem skupinu Band of Joy. A stačil jen jeden další rok, aby vznikla známá čtveřice Jimmy Page, John Paul Jones, John Bonham, Robert Plant, která si nejdřív říkali New Yardbirds, ale slávu získala až pod názvem Led Zeppelin.

Éra Led Zeppelin skončila v roce 1980 smrtí Johna Bonhama, a tak začal Plant dokazovat svůj široký hudební záběr v sólových projektech, ve kterých se k němu mimo jiné připojil i Jimmy Page. Dále vydával desky s kapelami jako The Honeydrippers, Priory of Brion nebo Strange Sensation. V jeho tvorbě se odráží vášeň pro psychedelický rock, blues, africkou, tradiční a lidovou hudbu, ale i moderní elektronické styly.

Před svými nedávnými projekty s Alison Krauss a Band of Joy Plant pracoval po boku velmi zajímavé formace Strange Sensation, se kterou vytvořil kritikou velmi dobře hodnocené nahrávky Dreamland a Mighty Rearranger, které byly obě nominované na cenu Grammy. Tyto základy pak daly vzniknout i Sensational Space Shifters, s kterými přetváří a pozměňuje minulost, kterou spolu přenášejí do fotograficky barevné současnosti. Jejich společné a zároveň první album vyšlo v roce 2014 pod názvem Lullaby and…The Ceaseless Roar a dle názorů kritiky patří mezi zásadní nahrávky tohoto roku. V loňském roce Robert Plant vydal doposud poslední sólovou nahrávku Carry Fire, na které se opět podíleli Sensational Space Shifters.

Vstupenky budou v sítích TicketPro a Ticketportal k zakoupení od 19. ledna. Prodej bude zahájen v 9 hodin a ceny vstupenek se budou pohybovat od 1 590 do 2 490 Kč.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.