INVSN čeká v září evropské turné a zastaví se i v Praze. Už zase!

INVSN | Foto: Eliška Richterová, Monstermusic.cz

Radujte se, je proč! V září se do Prahy vrátí úspěšná švédská kytarovka INVSN v čele s ikonou severské punk-rockové scény Dennisem Lyxzénem.

INVSN, to je partička k pohledání, ve které kromě Dennise Lyxzéna (jenom pro jistotu, zpěvák Refused a The International Noise Conspiracy) natrefíte taky třeba na jeho kolegyňku z TINC, basačku Saru Almgren, nebo bubeníka Andre Sandströma (Ds-13, The Vicious, The Lost Patrol Band aj.). I když oficiálně datují svůj vznik teprve do loňského roku, pravda je, že dohromady se tahle šestičlenná skvadra přátel dala už mnohem dřív a natočila toho daleko víc než jenom eponymní debutové album INVSN. Popovější odnož příbuzných projektů zúčastněných členů přinesla už v roce 2010 první ovoce, přesněji desku Hela Världen Brinner, kterou rok na to doplnila výraznějším počinem Saker Som Jag Sagt Till Natten. Na úspěch obou desek kapela navázala rozhodnutím stát se ještě o něco invazivnějším projektem, což s odstupem několika let vyústilo ve dvě zásadní věci. Jednak ve změnu názvu z původního Invasionen na zhuštěnější INVSN, ale především ve změnu orientace na anglicky zpívané texty. Co zůstalo stejné, je věrnost repertoáru, čerpajícímu z klasiků temné vlny let osmdesátých a devadesátých (těšte se na ozvěny Joy Division, Depeche Mode nebo The Cure) a super cool image jak z výroční obálky hudebního žurnálu.

Lyxzén aspol. se do Prahy vrací s nezvykle krátkým odstupem od svojí první zastávky. Zkraje června vystřihli moc povedené číslo v Lucerna Music Baru coby předskokani punk rockových legend Against Me!. Už v ten okamžik se mluvilo o způsobilosti headlinovat a o tom, že by bylo fajn přivítat INVSN brzy znovu. Neutekly ani čtyři měsíce a už jsou tady zase. V mezidobí se u švédské šestky nelenilo ani trochu. Během prázdnin kluci a holky objeli pěknou řádku zásadních festivalů jako Sziget, Pukkelpop nebo Highfield Festival a stihli třeba taky společný koncert s Girls Against Boys. Zatímco loňský podzim INVSN vyhradili supportování tour Minus The Bear po Spojených Státech, letos si pobudou doma na Starém kontinentě. Tentokrát je čeká vlastní euro šňůra čítající třináct zastávek včetně Prahy, kde se objeví 18. září za doprovodu velice speciálního, leč oficiálně dosud neodtajněného českého hosta. Koncert proběhne ve strahovském Klubu 007 od sedmi hodin s tím, že vstupenky na něj pořídíte v předprodeji prostřednictvím ticketportal.cz nebo na místě za cenu 269 korun.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.