Kašpárkohraní letos poprvé odstartuje Tomáš Klus

Tomáš Klus

Největší český rodinný festival má už celou řadu svých obdivovatelů. Ať už z řad dětí, nebo jejich rodičů. Letos 14. června v Letenských sadech zahájí sedmý ročník písničkář Tomáš Klus.

Festival Kašpárkohraní je tradičně zdarma a na své si přijdou jak menší, tak větší návštěvníci. Například největší hity z mateřských školek, jako jsou Polámal se mraveneček či Skákal pes přes oves, si můžou všichni zazpívat společně s Márdim z Vypsané fiXy, který zde představí svůj projekt Mixle v Piksle.

Do světa pohádek O Červené Karkulce a O Budulínkovi se návštěvníci podívají díky Dětské opeře Praha, která svými minioperkami z dílny Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka vtáhne do děje všechny přítomné. Vůbec poprvé se na Kašpárkohraní představí zpěvák a herec Tomáš Klus, jenž je hlavní hvězdou letošního ročníku.

Florbal, golf, fotbal i klauni

Každoročně se na největším tuzemském rodinném festivalu představují i profesionální divadelní soubory. A nejinak tomu bude i 14. června v Letenských sadech, kde můžete obdivovat přehlídku hybnostrojů, pouliční divadelní soubory, žonglérské workshopy a také klauniády pod taktovkou V.O.S.A. theatre a Squadra sua.

Malí návštěvníci se budou moci zapojit i do ekologické interaktivní instalace z recyklovatelných materiálů, kterou pořádá galerie pro děti GUD. Sportovní typy se mohou těšit na ragby, golf, florbal, fotbal, baseball, softball nebo jízdu na koni. A ani tímto výčet možností vyžití na Kašpárkohraní nekončí. Festival doporučujeme více než odpolední povalování u PC a televizoru.

Stejně jako loni Kašpárkohraní podporuje spolek Nedoklubko, který sdružuje rodiče dříve narozených dětí. Nezapomeňte tedy, 14. červen, Praha, Letenské sady, od pravého poledne až do 19 hodin.


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...