Kde se vzala, tu se vzala stoupající hvězda Martin Garrix

Martin Garrix | Zdroj: facebook.com/martin.garrix

V poslední době se zdá, že se s novými DJi roztrhl pytel. Pojďme si představit jednu stoupající hvězdu z Nizozemí.

Martijn Garritsen, který přišel na svět 14. května 1996 v Amsterdamu, je známý pod uměleckým jménem Martin Garrix. Tento DJ je širší veřejnosti znám především díky hitu Animals, který se dostal do TOP 10 ve více než deseti zemích. Například v Belgii v hitparádě Ultratop a ve Spojeném království v UK Singles Charts dosáhla tato skladba vrcholného prvního místa.

Martin Garrix spolupracoval na svém prvním singlu BFMA s Julianem Jordannem (vystupoval na letošním festivalu Mácháč 2013 – pozn. red). V roce 2012 získal ocenění Nightlife Award během soutěže SLAM! FM DJ Talent. Ve stejném roce zremixoval hit Christiny Aguilery Your Body, který se objevil na jejím albu Lotus.

Letos vydal song Torrent, na kterém spolupracoval se Sidneym Samsonem (zazáří letos poprvé na Magnetic Festivalu – pozn. red). Garrix získal značnou slávu díky svému sólovému hitu Animals, který byl uvolněn 16. června nizozemskou nahrávací společností Spinnin Records. V krátké době se stal vůbec nejmladším DJem, jehož singl dosáhl první příčky na serveru Beatport. 30. září vypouští remix singlu Project T vytvořený DJem Sander van Doornem spolu s dvojicí Dimitri Vegas & Like Mike. Tento remix se taktéž brzy objevuje na prvním místě na Beatportu. Posledním vydaným sólovým singlem je skladba Wizard.

Dá se říct, že je tento sedmnáctiletý mladík nadán neuvěřitelným talentem, který mu určitě závidí nejeden začínající DJ. Je pouze otázkou času, kdy nás Martin Garrix překvapí další nadupanou peckou.


Napište komentář

Jaroslav Štěrba
O Jaroslav Štěrba 49 Článků
Jsem člověk, který má rád hudbu z jakékoliv stránky. Ale moje srdce táhne k elektronické hudbě, a to především k house. Prozatím jsem studentem České zemědělské univerzity. Nyní studuji inženýrský obor - Udržitelný rozvoj biosféry. Mezi mé koníčky patří Djing, hudba, tanec, kamarádi, volejbal, plavání.