Královna šansonu Edith Piaf se vrací na pódia

Jil Aigrot jako Edith Piaf | zdroj: facebook.com

Respektive její hity, které po loňském úspěchu znovu ožijí při představení Edith the Show. To se odehraje v listopadu v Brně a v Praze.

Loni uplynulo půl století od smrti královny francouzského šansonu Edith Piaf. Její nezapomenutelné písně vycházející z jejího pohnutého života jsou v podstatě nesmrtelnou hudební tvorbou dodnes. Nyní si je budeme moci připomenout naživo. V rámci Edith the Show přivezou tři listopadové koncerty zpěvačku Jil Aigort, která vystoupí s klasikami, jako jsou L’Accordéoniste, Padam…Padam…, Milord či Non, je ne regrette rien. Šansoniérku doprovodí kvartet pařížských muzikantů s projekcí dobových snímků z pařížské atmosféry a zejména samotné Edith Piaf.

První představení se odehraje 16. listopadu v brněnském Janáčkově divadle, v Praze pak 17. a 18. v divadle Hybernia. Vyprávění bude rozděleno do dvou částí. V té první se diváci projdou uličkami romantického Montmartu protkaného temným světem alkoholu a prostitutek. V té druhé pak budou sledovat Edith v čase její největší slávy. Vstupenky na výlet do francouzské hudební historie pořídíte v sítích Ticketpro.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.