Listopad, MeetFactory, experiment – Mount Kimbie

Mount Kimbie | zdroj: facebook.com

V sobotu 30. listopadu nechť dorazí do MeetFactory všichni ti, již si libují ve vlnách klidné, minimalistické elektroniky. V rámci turné k nejnovější desce Cold Spring Fault Less Youth zde vystoupí Mount Kimbie. 

Hudební program MeetFactory je ke konci roku opravdu nabitý, a to obzvláště co se týče jmen současného experimentu na poli elektronické hudby. Spolu s Gold Panda (10. listopadu), Crystal Fighters (14. listopadu) a These New Puritans (20. listopadu) vystoupí i britské post-dubstep/minimal/ambient duo Mount Kimbie.

Tak trochu tradiční příběh. Dominic Maker a Kai Campos se v roce 2008 potkají na londýnské univerzitě, v roce 2009 vydávají na Hotflush Recordings první EP Maybes, které přitáhne pozornost, a v roce 2010 své první album Crooks & Lovers, jež je podle některých kritiků vlajkovou lodí nového žánru: post-dubstep. Album je kritikou vynášeno do nebe, recenze mluví o netradičním a neotřelém pojetí skladby i o kompoziční vyzrálosti. Objeví se ve spoustě výběrů, v top listech a taky například obdrží nominaci na cenu od The Gurdian.

Teď jinak: Maybes je nádherně se vyvíjející skladba, která přechází z intra ambientní kytary do minimalistického beatu, ve kterém je natlačena obrovská škála různých efektů, a přesto to drží pohromadě. Crooks & Lovers je bez jakýchkoliv pochyb jednou z nejlepších desek roku 2010. Klidná, tichá, ale přesto hravá a nepřeslechnutelná sexy hudba. Poslouchat to nekonečné množství synthů, samplů, překvapivých změn tempa, či přidání nikdy předtím neslyšného efektu a pořád na to moci tancovat. Opravdové mistrovství.

Na nové desce Cold Spring Fault Less Youth se odebralo na tanečnosti a přidalo se na atmosféře. Skladby jsou tak vláčné, melancholičtější a ona perfektně vyvážená dynamika v každém jednotlivém songu je dovedena do dokonalosti. Přidejte k tomu navíc jeden z nejcharismatičtějších hlasů (minimálně) v Anglii v podání King Krule, který na desce hostuje, a vznikne vám unikátní dílo, jež svou komplexností maže, nebo možná vytváří, čáry mezi žánry.

Předskakovat jim bude James Welch, anglický producent žijící v Berlíně, jehož debutové album Quarters se svými údernými beaty rozehřálo hudební kritiku. Ujít si tento koncert by vás mohlo hodně mrzet. Vstupenky je možné zakoupit v prodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream za 290 korun + poplatky, nebo na místě za 390 korun.


Napište komentář