MeetFactory bude hostit Europa Blasfemia. Přijedou Behemoth, Abbath i Inqisition

Behemoth | Zdroj: facebook.com

I když v únoru příštího roku bude ještě pořádná zima, už teď se můžete těšit, jak krásně se v MeetFactory zahřejete. Konat se tam totiž bude pekelná metalová pařba.

Tahle pařba nesoucí název Europa Blasfemia – The Extreme Metal Tour Of 2016 se v únoru 2016 usídlí v pražském MeetFactory a očekávat na ní můžete nejen profláklé metalové drsňáky. Řeč je například o Behemoth, polských veteránech, kteří patří ve svém rodišti mezi stěžejní metalové kapely. Získali si pověst silných performerů a udeří vás jak hlas jejich charismatického frontmana Nergala, tak i vizuální stránka jejich vystoupení. Navíc si jako lahůdku přivezou svůj poslední masterpiece album The Satanist, které odehrají vůbec poprvé celé od začátku až do konce.

V MeetFactory také zahrají, jako první support, Abbath. Ti jsou poměrně novou kapelou, jejíž kořeny sídlí v již neaktivním uskupení Immortal, o které se vedly dlouhé tahanice. Jejich lídr měl tak najednou v rukou nevyužitý materiál, s nímž mohl založit kapelu novou. Na Europa Blasfemia zavzpomíná jak na bývalou kapelu, tak se představí i s novou muzikou.

Na akci ještě uslyšíte mimo jiné i Lars-Göran “LG” Petrov, který sepsal své hudební dějiny s Entombed, kmotry švédského death metalu. Teď ale pokračuje pod názvem Entombed A.D. a má nové album, na jehož představení českým fanouškům se už velice těší. Posledním silným článkem večera budou Inqisition, kteří také představí své nové album, ale určitě vytáhnou i starší pecky. Vždyť za sedmadvacet let na scéně už mají víc než slušnou zásobu muziky.

Tahle metalová pouť začne koncem ledna 2016 v Dánsku, odkud poputuje přes Berlín až do Prahy a zakončí se v Mnichově. Pražský koncert se uskuteční 4. února 2016. Vstupenky můžete objednávat do 1. 9. 2015 za 690 korun, a to buď na dobírku skrze www.mastersofrock.cz, anebo v předprodejních sítích TicketPortal, TicketPro a TicketArt.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.